Поламка економайзера

До поламок економайзера відносяться: само викручування клапана, заїдання клапана у відкритому стані, втрата герметичності клапана, заїдання (знос) елементів приводу. При самовикручюванні спеціальною клапана економайзера необхідно підтягнути його спеціальною викруткою з вирізом посередині. В усіх інших випадках необхідно зняти економайзер, ретельно промити і перевірити його герметичність, продути канали стиснутим повітрям.

Термін служби економайзера, як правило, значно вищий, ніж термін служби карбюратора, тому розбирання його в процесі експлуатації без потреб робити не слід.

На момент відкриття клапана економайзера ( біля 80% кута відкриття дросельної засувки) впливає товщина прокладки між корпусом карбюратора та його кришкою. Занадто затиснуті прокладки слід заміняти новими навіть тоді, коли вони ще в змозі забезпечувати герметичність з’єднання.

 

Поломки насоса – прискорювача

Причини, які призводять до порушення роботи нососа – прискорювача :

- заїдання (знос) плунжера;

 

- втрата герметичності впускного клапана насоса-прискорювача,

- заїдання випускного клапана внаслідок засмолення.

 

Заїдання плунжера спостерігається із-за надмірною зносу самого плунжера і колодязя, де він встановлений. Дефект ліквідовується встановленням плунжера збільшеного розміру з попереднім розгортанням (при необхідності) колодязя.

При порушенні герметичності впускного кульковою клапана слід витягнути кульку, промити кульку і її гніздо, продуїи канал стиснутим повітрям.

Заїдання випускного голкового клапана ліквідовується промиванням і продуванням його каналу.

При монтажу насоса слід переконатися, чи рухається без перекосів і заїдань шток у корпусі.