Й тиждень

У перший день практики методисти знайомлять студентів із школою, доводять до їх відома задачі практики, організовують зустріч і бесіду із адміністрацією школи, розподіляють студентів по класах, знайомлять з вчителями-предметниками та класними керівниками.

Студенти вивчають розклад уроків свого класу, розклад дзвінків, здійснюють перше знайомство з класом, вивчають особисті справи учнів, плани роботи вчителів-предметників та класного керівника, складають особистий план роботи на період практики, опрацьовують матеріал шкільних підручників, підбирають додаткову літературу до потрібних тем.

Протягом наступних днів першого тижня практики відбувається адаптація студента до умов школи, вивчаються особливості організації навчально-виховного процесу, тематичне та поурочне планування роботи вчителів, системи роботи вчителів-предметників. Студенти відвідують якомога більше уроків у своєму класі з метою спостереження та вивчення колективу, усвідомлення застосовних педагогічних технологій та окремих методик.

Відвідуючи уроки вчителів відповідно до своїх спеціальностей, студент вивчає форми та засоби навчання, які застосовує вчитель, способи активізації розумової діяльності учнів, інтенсифікації учбового процесу, інновації тощо. Зазначена методистом кількість уроків аналізується в письмовому вигляді. Крім того, на основі спостережень студент визначає найбільш доцільні форми роботи, спілкування з даним класом. Протягом першого тижня здійснюється вивчення матеріальної бази школи, її технічного обладнання, знайомство з кабінетами математики ( інформатики, основ економіки), з різними видами шкільної документації, зокрема з «Положенням про кабінет математики ( інформатики)».

Наприкінці тижня студенти складають плани-конспекти перших уроків і за погодженням з методистом та вчителем розпочинають їх проведення.