Ставки єдиного внеску.

Розміри ставок єдиного внеску стосовно бази за категоріями платників наведено у ст. 8 Закону про ЄВ.

Нарахування внеску. Згідно із абз. 3 п. 5 ст. 8 Закону про ЄВ для бюджетних установ єдиний внесок у частині нарахувань установлюється в розмірі 36,3 %. Можна зазначити, що це сума внесків до ПФУ-33,2 %; до ФБ - 1,6 %, до ФССТВП - 1,4 %, до ФНВ- 0,2 %,

Крім того, для військових частин та органів, що виплачують грошове забезпечення, ставка внеску в частині нарахувань встановлюється в розмірі 34,7 % суми грошового забезпечення.

Утримання внеску. Щодо внеску в частині утримань, то для звичайних працівників загальний розмір єдиного внеску, який утримує роботодавець за рахунок нарахованого ним доходу, становить 3,6 % .

Для платників, які одержують грошове забезпечення, ставку внеску встановлено в розмірі 2,6 % грошового забезпечення .

Крім того, для платників, які працюють на посадах, робота на яких зараховується до стажу, який дає право на отримання пенсії відповідно до Законів України «Про державну службу», «Про прокуратуру», «Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів», «Про наукову і науково-технічну діяльність», «Про статус народного депутата України», «Про Національний банк України», «Про службу в органах місцевого самоврядування», Митного кодексу України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України, затвердженого постановою Верховної Ради України від 13.10.1995, ставка єдиного внеску установлюється в розмірі 6,1 % (п. 9 ч. 7 ст. 8 Закону про ЄВ).

Ставки єдиного внеску для інвалідів. Як і раніше, окрему ставку в частині нарахувань на заробітну плату встановлено для працівників, які є інвалідами. Так, згідно з ч. 13 ст. 8 Закону про ЄВ її розмір становить 8,41 %. Ставка єдиного внеску в частині утримань із зарплати інвалідів така сама, як і для решти працівників - 3,6 %.

Ставки єдиного внеску для лікарняних. Розмір ставки єдиного внеску для лікарняних (оплата перших 5 днів тимчасової непрацездатності та допомога по тимчасовій непрацездатності, яка виплачується за рахунок коштів ФССТВП) відрізняється від загальної. Розмір внеску залишився на колишньому рівні та становить 33,2 % у частині нарахувань (абз. 2 ч. 6 ст. 8 Закону про ЄВ) і 2 % у частині утримань (ч. 12 ст. 8 Закону про ЄВ).

Ставка єдиного внеску для цивільно-правових договорів. Окремі ставки передбачив законодавець для винагород, що виплачуються за цивільно-правовими договорами. Так, при нарахуванні такого доходу роботодавець повинен застосувати ставку в частині нарахувань у розмірі 34,7 %, а в частині утримань - 2,6 %.