Обробка і аналіз результатів

При спостереженні слід встановити, спокійно або напружено вдивляється випробовуваний в об'єкт. При опитуванні з'ясувати, коли він зупинився: абсолютно виразно побачивши розрив або тільки здогадуючись. Кількісні показники одержують вимірюванням відстані, з якого випробовуваний вперше правильно побачив напрям розриву. У всіх випробовуваних при кожному повторному експерименті воно повинне мінятися. Експеримент повторюється 5 разів.

Абсолютний поріг зоровоїчутливості Пзр визначаться по формулі Дондерса:

Пзр=1/5*S= Sсер.,

де S – арифметична сума відстаней, на яких знайдені розриви (у метрах);

Sсер – середня відстань виявлення розривів.

· Чим більше відстань, з якого випробовуваний побачив напрям розриву, тим нижче, а відповідно, і кращий абсолютний поріг зорового відчуття і тим вища зорова чутливість.

· Зниження значення гостроти зору в п'яти послідовних спостереженнях свідчить про наявність процесу стомлення.

Оцінка гостроти зоруздійснюється за допомогою таблиці.

Якщо розрив визначений з відстані 5 метрів, то гострота зору відповідає 1 градусу, а зір знаходиться в діапазоні середніх показників.

 

Таблиця. Оцінка гостроти зору в балах

    Оцінка гостроти зору в балах  
Показник порогу зорового розпізнавання (у см) Більше 640 621-640 591-590 551-590 501-550 431-500 331-430 201-300 200 і менш

 

Оцінки гостроти зору в 1, 2, 3 бали – свідоцтво ослабленої зору. В цьому випадку крім звернення до офтальмолога важливо, щоб випробовуваний проаналізував стан власного здоров'я і звернув увагу на режим роботи і відпочинку, чергування фізичної і розумової праці.