Засоби захисту шкіри

Призначені для захисту відкритих ділянок шкіри, одягу, взуття та спорядження від попадання на них крапельно-рідинних ОР (СДОР), РР, збудників інфекційних захворювань. Вони поділяються на табельні та підручні. Табельні засоби захисту шкіри можуть бути фільтрувальними (повітропроникні) та ізолювальни­ми (повітронепроникні).

Захисний одяг з фільтрувальних матеріалів призначений для постійного та періодичного носіння. Його основу складає бавовняне обмундирування, оброблене спеціальною хімічною речовиною.

Комплект фільтрувального одягу ЗФО-58 складається з бавовняного комбінезону, обробленого розчином спеціальної пасти, що затримує пари СДОР (адсорбційного типу) або нейтралізує їх (хемосорбційного типу). У комплект входять також натільна сорочка та бавовняні підштаники, підшоломник і дві пари онучей, одна з яких насичена розчином пасти. Комплект випускається 3 розмірів:

1-й розмір - для людей зростом до 160 см;

2-й розмір - для людей зростом від 160 до 170 см;

3-й розмір - для людей зростом понад 170 см.

Ізолювальні засоби захисту шкіри виготовляються з повітронепроникних матеріалів. Вони можуть бути цілком герметичними (костюми, комбінезони) та част­ково або повністю негерметичними (плащі, накидки, фартухи). Останні захищають в основному від кра­пельно-рідинних ОР (СДОР).

Комплект ЗЗК складається з плаща, захисних панчох та рукавичок. Як правило, він використовується з імпрегнованим одягом (обмундируванням) та білизною.

Легкий захисний костюм Л-1 виготовляється з про­гумованої тканини та складається із сорочки з капю­шоном, штанів, які зшиті разом з панчохами, двопа­лих рукавичок та підшоломника.

Ізолювальні засоби захисту призначаються для ро­боти в зонах з високою концентрацією ОР (СДОР), а також використовуються під час виконання дегазацій­них, дезактиваційних та дезинфекційних робіт.

Для захисту від ОР (СДОР) можна використовува­ти підручні засоби захисту шкіри (предмети особис­того, побутового, спортивного, виробничого та іншого одягу і взуття з додатковими засобами герметизації). Треба мати на увазі, що перебування в ізолювально­му захисному одязі через порушення теплообміну обмежене в часі, особливо у спекотну пору року.

Ознаками перегрівання є: підвищення температури тіла до 38-40 °С, слабкість, головний біль, хитка хода, запаморочення, шум у вухах, задишка, почастішання пульсу.