Ремонт і регулювання контактів та механічних деталей контактора

Перед ремонтом оглядають всі основні частини контактора, щоб встановити, які деталі належать заміні і відновленню.

Ремонт контакторів складається, у першу чергу, з відновлення контактів. При невели - кому обгоранні контактної поверхні її очищають від кіпті і напливів. Якщо поверхня контактів покрита сріблом, чистить їх не рекомендується (промивають спиртом або бензином). При сильному обгоранні контактів необхідна їх заміна. Для виготовлення контактів використовують мідні циліндричні або фасонні прутки з твердої міді марки М-1.

Контакти (рис. 3.6.1) у вигляді заклепок (а), гвинтів (б), болтів (в) і гайок (г) виготов - ляють на металорізальних верстатах. Профілі нових контактів повинні точно відповідати профілю поверхні старого контакту.

 

 

 

Рис. 3.6.1. Види контактів.

 

 

Регулювання натискання контакту. Після установки контактів динамометром перевіряють і регулюють величину натискання головних контактів. Ступінь натискання контактів перевіряють в двох положеннях: коли вони розімкнені (начальне натискання) і коли замкнені (конечне натискання).

У першому положенні між рухомим контактом і його упором прокладають смужку тонкого паперу або фольги (рис. 3.6.2, а). Відтягують рухомий контакт, за допомогою динамометра встановлюють, при якому зусиллі смужка вільно виймається. Покази динамометра у цей момент відповідають зусиллю «начального натискання» контакту.

У другому положенні (рис. 3.6.2, б) смужку прокладають між замкненими головними нерухомим і рухомим контактами. Відтягують рухомий контакт, на динамометрі засікають момент, коли смужка вільно виймається. Це зусилля називають «конечним натисканням» контакту.

 

 

Рис. 3.6.2. Вимірювання натискання

контактів.

 

Для правильних замірів необхідно, щоб направлення натягу динамометра було строго перпендикулярно площині торкання контактів. Величини начальних і конечних натискань для контактів повинні відповідати інструкції заводу-виробника машини, тобто при ремонті контакторів притримуються паспортних величин натискання контактів. Відхилення від них в ту чи іншу сторону може призвести до нестійкої роботи контактора, а також до його перегріву.

Регулюють величину натискання контактів за допомогою контактної пружини. Пружини, які втратили пружність, а також зруйновані пружини замінюють новими заводського виготовлення.

Короткозамкнені витки призначені для усунення вібрації магнітної системи при переході змінної напруги живлення котушки через нульове значення. Характерним пошкодженням короткозамкненого витка є його розрив або тріщина.

Пошкоджені короткозамкнені витки замінюються новими або виготовленими з аналогічного матеріалу з дотриманням розмірив і перерізу.

Пружини, які мають пошкодження або втратили пружність замінюються новими. Не допускається використання саморобних пружин.