Ремонт дугогасних камер і котушок

Для ремонту дугогасних камер використовують фібру. Частини дугогасних камер, які обгоріли під впливом електричної дуги, змінюють новими. Нерівності, що утворилися на їх поверхні згладжують за допомогою суміші з подрібненого азбесту і цементу марки 400 або 500.

Ремонт котушок контакторів являється складною і відповідальною операцією. Як правило, несправну котушку замінюють новою. Перед виготовленням нової котушки визначають кількість витків її обмотки і діаметр проводу. Для цього використовують дані,

що отримані при розібранні котушки або каталожні обмоткові дані. Нова кількість витків повинна точно відповідати старий. Невиконання цієї умови може призвести до зміни параметрів роботи контактора.

По конструкції котушки бувають каркасні та без каркасні.

Намотка каркасних котушок. Каркаси бувають пресовані, збірні і клеєні. Намотку котушок виконують на намотувальному верстаті.

При намотуванні котушок апаратів змінного струму проводом з емалевою ізоляцією рекомендується через кожен шар витків встановлювати прокладки з електротехнічного паперу. Котушки апаратів постійного струму виконують без додаткових прокладок між шарами витків.

Намотка безкаркасних котушок. Намотують безкаркасні котушки на роз’ємних шаблонах або оправках, які закріплюються на намотувальних верстатах. Бандажування котушки виконують тафтяною стрічкою.

Виводи котушок виконують гнучким ізольованим проводом, латунними смужками товщиною 0,5 – 0,6 мм або латунними пластинками з різьбовими отворами.

Просочування і сушка котушок. Безкаркасні котушки після виготовлення і перевірки величини опору їх ізоляції просочують асфальтно-масляними лаками. Каркасні котушки після намотки не просочують. Перед просочуванням котушку необхідно просушити при температурі 105 – 110° С протягом 3 годин, потім охолодити до 60 – 70°С і теплими помістити у підігрітий до 60 – 70°С лак на 4 години. Після цього котушки виймають і розкладають на 30 хвилин на сітку для стікання лаку і потім знов сушать при температурі 110 – 120°С протягом 10 годин. Просочувальний лак не повинен вміщувати в себе в якості розчинника бензол, який руйнує емалеву ізоляцію проводу.

При ремонті магнітних пускачів з тепловими реле необхідно звернути увагу на цілість і стан цих реле. У теплових реле частіше за все виходять з ладу (перегорають) нагрівальні елементи. Ці елементи мають різну будову і бувають шести типів, розрахованих на різні струми.

Елементи першого і другого типів виготовляють з ніхромового або фехральового дроту. В елементах першого типу дріт намотаний на пластинку зі слюди, і до кінців дроту припаяні сріблом мідні наконечники. В елементах другого типу дріт навитий у вигляді спіралі, а до її кінців припаяні стальні наконечники. Спіральні елементи покриті кадмієм для захисту їх від окислення. Елементи останніх чотирьох типів виготовляють методом штамповки.

Для забезпечення надійної роботи магнітного пускача при ремонті використовують нагрівальні елементи заводського виготовлення і тільки в особливих випадках нові елементи виготовляють на власних підприємствах.

Збирання магнітного пускача після ремонту виконується таким чином, щоб в процесі включення не було зміщення якоря по відношенню до сердечника.

Контакти магнітних пускачів улаштовуються металокерамічними напайками, які підвищують тривалість їх роботи. Металокерамічні деталі для контактів виготовляють з суміші вольфраму або молібдену з міддю або сріблом шляхом пресування порошків цих металів при тиску у декілька тисяч атмосфер і з послідуючою обробкою при температурах вище 1000°С.