Прокладання кабельних ліній в землі.

Найбільш дешевий спосіб каналізації електроенергії – розміщення кабелів в траншеї (рис.1.3.1). Такий спосіб не потребує великого об’єму будівельних робіт і створює добрі умови для охолодження кабелів. Недолік цього способу – можливість пошкодження кабелю при виконанні різних розкопок по трасі лінії.

 

Рис.1.3.1. Прокладання кабелю в траншеї.

Н – глибина траншеї; В –ширина дна траншеї; 1 – кабель зв’язку; 2 – цегла або плити для захисту від механічних пошкоджень; 3 – м’який ґрунт для підсипки; 4 – кабелі до 35 кВ; 5 – кабелі до 10 кВ; 6 – контрольні кабелі.

 

Підготовка траншей.

До початку земляних робіт по риттю траншеї керівник монтажної організації разом з представниками експлуатуючої і будівельної організацій обстежують запроектовану для прокладання кабельної лінії трасу. При цьому встановлюють необхідність в зміні окремих ділянок траси в зв’язку зі зміною умов (забудова, зміна планування та ін.). При необхідності в проект і кошторис прокладання кабельної лінії проектною організацією за узгодженням з представниками замовника вносять необхідні зміни.

Осьова лінія траншеї і вихідні точки наносять на трасі відповідно плану.

Ширина дна траншеї залежить від кількості і типу кабелів, що прокладаються.

Ширина дна траншеї для кабелів до 10 кВ:

- 300 мм на 1÷2 кабелі;

- 400 мм на 2÷3 кабелі;

- 500 мм на 3÷4 кабелі;

- 630 мм на 4÷5 кабелів;

- 800 мм на 5÷6 кабелів;

При розробці траншеї землерийною фрезою ширина дна траншеї для прокладання 1го кабелю до 10 кВ, - не менше 150 мм.

В місцях закладання муфт для створення котловану траншея може бути розширена на 250 мм на кожну муфту для розташування запасу кабелю 350 – 400 мм в обидві сторони.

Глибина траншеї повинна забезпечувати закладку кабелю на 0,7 – 0,8 м від плануваль- ної відмітки. При вводі в будівлі допускається глибина 0,6 м. На перетинаннях проїзної частини вулиць, доріг і шляхів – не менше 1100 мм.

Допустима відстань: від будівель і споруд (по фундаменту) не ближче 0,6 м, від дерев –2 м, від кущів – 0,75м.

Траншеї риють по можливості прямолінійними. На всіх поворотах розміри траншеї роблять такими, щоб можна було прокласти кабель з допустимим радіусом згинання.