Способи з’єднання і окінцювання кабелів до 10 кВ.

Прийомка кабелю під монтаж.

Після видалення обшивки з барабану стан зовнішніх витків оцінюють в залежності від конструктивного виконання оболонок і захисних покровів. Частими дефектами кабелів бувають: підтікання просочувального складу, просвіти в зовнішньому покрові з кабельної пряжи; проколи, раковини і розриви пластмасового захисного шлангу; обриви, зсуви, зазори між витками броні; раковини і тріщини в свинцевих і алюмінієвих оболонках та ін.

Зовнішні витки кабелю з пошкодженнями видаляють, а його ізоляцію випробують підвищеною напругою. Паперову ізоляцію кабелю перед випробуванням перевіряють на відсутність вологи. Для цього стрічки ізоляції оболонок і жил, занурюють в нагрітий до 150° С парафін (рис.1.4.1). Легке потріскування і виділення піни свідчить про зволоження ізоляції кабелю (до стрічок ізоляції руками не торкатися). В цьому випадку від кінця кабелю відрізають шматок довжиною 250 – 300 мм і проводять повторну перевірку.

 

Рис.1.4.1. Перевірка паперової ізоляції кабелю на зволоженість.

1 – тигель (ківш) з парафіном; 2 – термометр; 3 – пінцет; 4 – кабельний папір.

 

 

При необхідності ці операції повторюють декілька разів до отримання позитивних результатів.

З метою уточнення технології з’єднання або окінцювання кабелю інколи виконують розбирання зразку кабелю. Для кабелів закордонного виробництва ця операція є обов’язковою.