Випробування кабельних ліній

Змонтовані кабельні лінії перед включенням зазнають електричні випробування. Визначають цілісність жил, стан ізоляції кабелю і збіг фаз.

Цілісність жил визначають мегомметром на напругу 1000 – 2500 В, який встановлюють на одному з кінців кабельної лінії. Жили на другому кінці лінії закорочують і заземлюють. Почерговим приєднанням струмоведучих жил до затискача «Л» мегомметра, другий вивід якого «3» заземлений, впевнюються в цілісності жил (стрілка мегомметра при обертанні ручки повинна показувати нульове значення опору). Для кабелів напругою до 1000 В за допомогою мегомметра випробують ізоляцію підвищеною напругою протягом однієї хвилини, для кабелів напругою вище 1 кВ ізоляцію випробують підвищеною напругою постійного струму за допомогою кенотронних апаратів типу АКИ-50 або АИИ-70.

Величина випробувальної напруги для кабелів з паперовою ізоляцією напругою 1–10 кВ прийнята 6 Uном., тривалість випробування кожної жили 10 хвилин. Величина випробу- вальної напруги для кабелів з пластмасовою ізоляцією в пластмасовій оболонці напругою 3 кВ складає 15 кВ, а тривалість випробування 10 хв. Кабелі з гумовою ізоляцією випро –бують подвійною номінальною напругою протягом 5 хвилин.

Вважають, що кабель витримав випробування , якщо не відбулося пробою, поштовхів струму витоку або його зростання після того, як він досягнув сталого значення. При проведенні випробування струм витоку повинен зменшуватися. Якщо не відбувається зменшення значення струму витоку, а також при його збільшенні або нестабільності випробування виконувати до виявлення дефекту, але не більше 15 хвилин.

Схема випробування показана на рис.1.6.1.

 

 

 

Рис.1.6.1. Схема випробування кабелів: TV – підвищувальний трансформатор,

ВП – випрямляючий пристрій.

 

Кабелі з гумовою ізоляцією на напругу до 1 кВ підвищеною напругою не випробу- ються.

Перед включенням кабелю на паралельну роботу з іншими кабелями і лініями, перевіряють збіг фаз.