Особливості монтажу ПЛ напругою до 1000 В.

На ПЛ до 1000 В використовують як однодротові так і багатодротові проводи, при цьому по умовам механічної міцності переріз проводив повинен бути не менше: алюмінієвих – 16 мм2; сталеалюмінієвих і біметалевих – 10 мм2; стальних багатодротових – 25 мм2; стальних однодротових – діаметр не менше 4 мм.

При спорудженні ПЛ напругою до 1000 В відгалуження від ліній для вводів в будівлі або до струмоприймачів виконують на відгалужувальних опорах. Відгалужувальні проводи до ізоляторів кріплять наглуxo. Для відгалужень допускаються алюмінієві прово- ди при прольотах до 25 м перерізом не менше 16 мм2, стальні однодротові при прольотах до 10 м діаметром не менше 3 мм, при прольотах до 25 м – не менше 4 мм.

Якщо ввід робиться у вибухонебезпечні або пожежонебезпечні приміщення, ввідні запобіжники встановлюють на відгалужувальній опорі нижче проводив. При вводе проводив в приміщення з нормальним середовищем для простоти обслуговування запобіжники встановлюють в самому приміщенні.

Розташування проводив на опорі може бути будь яким при умові, що відстань між проводами по вертикали буде 40 – 60 см і по горизонталі 20 – 40 см в залежності від довжини прольоту і району ожеледності. Нульовий провід розташовують нижче фазових проводив.

На одній опорі можна підвішувати ПЛ різного призначення (лінії силові, зовнішнього освітлення, радіотрансляційної мережі), при цьому проводи радіотрансляційної мережі розташовують нижче проводив ПЛ з відстанню між ними на опорі не менше 1,5 м, в прольоті – 1 м, на вводах в будівлі – не менше 0,6 м. Перетинання ПЛ напругою до 1000 В виконують на перехресних опорах.

Вводи в приміщення через стіни виконують ізольованими проводами, для чого в стінах пробивають або висвердлюють отвори. Через цегляні, залізобетонні стіни проводи вводять в приміщення через один загальний отвір, але кожен провід заключають в окрему ізоля -ційну трубку. Через дерев’яні стіни кожен провід вводять в окремий отвір. Якщо будівля має невелику висоту, то проводи вводять в нього через дах.

Якщо траса ПЛ проходить по лісистій місцевості, то вирубка просіки не обов’язкова, необхідно лише, щоб горизонтальна і вертикальна відстані від крайнього проводу до крони дерев і кущів були не менше 1 м.