Монтаж акумуляторних батарей

Акумуляторні батареї монтуються в спеціальному приміщенні ТП, - акумуляторній.

Акумулятори монтують на дерев’яних стелажах, виготовлених з сухого соснового пиломатеріалу. Стелажі повинні бути добре прошпакльовані, двічі покриті гарячою оліфою і пофарбовані кислотостійкою фарбою.

Всі елементи акумуляторної батареї приймаються під монтаж по акту. Перед початком робіт по монтажу повинні бути закінчені роботи по монтажу ошиновки, освітлення і вентиляції.

Операції по монтажу акумуляторних батарей:

- встановлення стелажів і сосудів;

- зборка і пайка пластин;

- заповнення елементів батареї електролітом;

- формовка і випробування змонтованої батареї.

Шини позитивної полярності фарбуються в червоний колір, а шини негативної полярності – в синій.

Електроліт приготовляють в спеціальній тарі – дерев’яному баку, який всередині викладено свинцем. Спочатку в бак наливають дистильовану воду, в яку потім тонким струменем з спеціальної кружки з носиком ємністю не більше 2 літрів наливають сірчану акумуляторну кислоту. Наливати воду в кислоту заборонено.

Густина електроліту повинна бути доведена до значення 1,18 г/см3 при температурі 25 ÷ 30°С. Посуд і пристосування для приготування електроліту показано на рис.1.7.15.

 

 

Рис.1.7.15. Посуд і пристосування для приготування і заливки електроліту:

 

1– бак для електроліту; 2 – кружки; 3– воронка; 4 – бутель з основою для переливання; 5 – ареометр; 6 – груша; 7 – скляна трубка.

 

Перед заливкою електролітом акумулятори перевіряють і складають акт готовності батареї під заливку. Температура електроліту повинна бути не вище 30°С.

Електроліт в елементи батареї заливається до рівня, позначеного відмітками на їх корпусі або до рівня на 10 – 15 мм вище верхньої кромки пластин.

Після заливки батарея залишається для просочування активної речовини пластин електролітом на 10 – 12 годин.

Після просочування виконується заряд і коректування густини і рівня електроліту відповідно інструкції по експлуатації акумуляторної батареї.