Монтаж вибухозахищених світильників

У вибухонебезпечних зонах використовують світильники вибухозахищеного виконання. Світильники з тріщинами на скляних захисних ковпаках, в корпусах або сальникових гайках ввідних пристроїв, з несправними патронами, під монтажу не допускаються.

Світильники НЧБН-150; ВЗГ-200АМ; ВЗГ-100; ВЧА-60; НОГЛ 2x80; НОДЛ 1x80 до затискачів ввідної коробки приєднують за допомогою кабелю від групової мережі. У світильників НЧБН-150; B3Г-200AM; ВЗГ/В4А-200М ввід здійснюється як неброньова- ними трьохжильними кабелями, так і трьома проводами, розташованими в трубі.

 

Р и с.1.10.4. Світильник НЧБН-150 з вертикальним вводом кабелю:

1 – натискна муфта; 2 – гумове ущільнювальне кільце; 3 – кришка ввідного пристрою; 4 – затискач; 5 – колодка.

 

Світильники типу НЧБН-150 (рис.1.10.4) при відкритому прокладанні кабелю доцільно монтувати в наступній послідовності:

- зняти оболонку з одного кінця кабелю довжиною 130 мм;

- відкрутити ключем кришку 3 з монтажного отвору ввідного пристрою світильника;

- відкрутити два гвинта кріплення контактної колодки і вийняти неї;

- надіти на оболонку кінця кабелю натискну муфту 1 (вперед фланцем) і гумове кільце, просунувши його по кабелю на відстані 140 мм від кінця;

- ввести у ввідний пристрій світильника розроблений кінець кабелю і вивести кінці жил через монтажний отвір;

- вставити гумове кільце 2 і натискну муфту в гніздо вводу світильника і рівномірним затягуванням двох болтів до упору ущільнити місце вводу;

- приєднати коротку жилу (довжиною 100 мм) до заземлюючого затискача 4 і укласти запас жили всередину ввідного пристрою;

- приєднати довгі жили (довжиною 130 мм): фазну – до лівого, а нульову – до правого затискачів контактної колодки 5;

- зняти оболонку з другого кінця кабелю і промаркувати жили;

- для установки і перевірки лампи світильника НЧБН-150 необхідно повернути відбивач проти годинникової стрілки і зняти його.

Ввід кабелю у світильники типу НОДЛ 1x80; НОГЛ 2x80 (рис.1.10.5) виконують в наступній технологічній послідовності:

- відкрити кришку ввідного пристрою світильника 1;

- зняти натискну муфту 3, вийняти шайбу 4 і гумове ущільнення 2 з гнізда;

- відміряти довжину кабелю, необхідну для приєднання до контактних затискачів всередині ввідного пристрою і створення запасу на два-три приєднання, відрізати залишок, зняти з кінця кабелю оболонку на такій відстані, щоб вона входила всередину ввідного пристрою на 10 – 12 мм, видалити ізоляцію з кінців жил на довжину 25 – 30 мм, достатню для вигинання кільця;

- надіти на оболонку кабелю натискну муфту, стальну шайбу і гумове ущільнювальне кільце;

- ввести кабель в світильник, встановивши гумове ущільнювальне кільце і стальну шайбу у ввідний отвір, закріпити двома болтами натискну муфту і затягуванням болтів ущільнити гумовим кільцем місце вводу кабелю.

 

Р и с. 1.10.5. Світильник підвищеної вибухозахищеності типу НОГЛ:

1– кришка ввідної коробки світильника, 2 – гумова ущільнювальна прокладка, 3 – натискна муфта, 4 – стальна шайба.

Підготовлені світильники встановлюють на будівельних основах (стінах, колонах, по-толках) з жорстким кріпленням підкосів або кронштейнів. Від відгалужувальної коробки У- 409 до трубного кронштейну або підкосу довжина повинна бути не менше 60 мм, i всі три проводи на цій ділянці повинні бути затягнуті в полівінілхлоридну трубу внутрішнім діаметром 8 – 10 мм (рис.1.10.6).

 

 

Р и с. 1.10.6. Ввід проводив ПРКС в коробку У- 409 від світильника з трубним кронштейном:

1 – трубний кронштейн, 2 – трубний сальник, 3 – трубка з полівінілхлоридного пластикату, 4 – відгалужувальна коробка, 5 – кабель, 6 – провід ПРКС.

 

Ущільнення вводу проводив в світильнику випробують вибірково (через вільний кінець кронштейну або підвісу) стисненим повітрям із залишковим тиском 50 кПа. Тривалість випробування 3 хвилини; при цьому тиск не повинен зменшатися більше ніж на 50%.

Світильник, який встановлюється в лінії останнім, повинен комплектуватися стандартним згоном.