Дифтерія

Основний захист медичного персоналу від захворювання дифтерією – специфічна імунопрофілактика.

Постоянних протипоказань немає. Інші - по інструкції до вакцини.

Схема імунізації АДС-М. Плановій імунізації підлягають дорослі у віці 25 років і старше, що не отримували щеплень протягом останніх 10 років. Щеплення роблять одноразово в дозі 0,5 мл. Повторні ревакцинації проводять кожні 10 років.

Якщо дорослі ніколи не щепилися проти дифтерії, то вони повинні отримати повний курс щеплень. Це, як правило, особи старше 40 років (2 вакцинації з інтервалом в 30 днів і через 6-9 місяців ревакцинація). Подальші ревакцинації також через кожні 10 років. АДС-М анатоксин застосовують, якщо з дня щеплення правця пройшло менше 10 років, а проти дифтерії - 10 років і більш, або зміст дифтерійного анатоксина складає менше 1:20, а правцевий анатоксин міститься в титрі 1:20 і вище.

Якщо прищепний анамнез медпрацівника невідомий, то йому проводять серологічне дослідження і у разі виявлення титру менше 1:20 проводять першу вакцинацію, потім через місяць або півтора перевіряють стан імунної відповіді. Якщо рівень дифтерійних антитіл після першого щеплення не перевищує титр 1:80 (що спостерігається у осіб, що раніше не щепилися проти дифтерії), то даній особі проводять друге щеплення і через 6-9 місяців ревакцинацію. Якщо титр антитіл більше 1:80, то друге щеплення проти дифтерії не проводять.

Імунізація за епідеміологічними показаннями: у осередку дифтерії імунізації підлягають неприщеплені або особи, що не мають захисного рівня дифтерійного антитоксину за наслідками серологічного дослідження, - титр менше 1:20 або менше 0,01 ME на мл.

У разі носійства серед персоналу: полоскання горла октенисептом - 4 рази на день після їжі 5-7 днів (лікарські засоби по рекомендації лікаря), полівітаміни.

У епідемічному осередку робота в масці.