Менінгіт

При благополучній епідеміологічній обстановці по менінгококовій інфекції контактні у осередку, як правило, не вакцинуються. Проте всі підлягають бактеріологічному обстеженню.

При виявленні носіїв, у тому числі і серед медпрацівників, вони сануються: 0,5 x 4 рази на день ампіцилін або левоміцетин - 4 дні (інші препарати по рекомендації фахівця).

У зв'язку із зростанням захворюваності менінгококовою інфекцією в цілях попередження виникнення носійства менінгокока серогрупи А імунізації підлягає персонал будинків дитини. Імунізації також підлягають медичні працівники інфекційних стаціонарів, призначених для лікування хворих менінгококовою інфекцією.

Екстреній імунізації в осередках менінгококової інфекції (при встановленні менінгокока серогрупи А або С) по вказаній ухвалі підлягають всі контактні (у тому числі і медичний персонал).

 

10. Питання для контролю знань студентів:

1. Особливості роботи медичного працівника з ВІЛ-інфікованими пацієнтами. Поняття про «виробничу аварію» та порядок дій у разі її виникнення.

2. Особливості роботи медичного працівника із хворими на вірусний гепатит. Профілактика інфікування вірусами гепатиту.

3. Профілактичні заходи у професійній діяльності лікаря-фтизіатра. Національна програма боротьби з туберкульозом.

11. Завдання для самостійної роботи:

Вивчити:

1. Поняття про небезпечні та життєво небезпечні захворювання.

2. ВІЛ та СНІД у практиці лікаря. Можливі шляхи потраплян­ня біологічного матеріалу від ВІЛ-інфікованого в організм медичного працівника. Поняття про «виробничу аварію» та екстрене звернення до Центру СНІДу / Інституту інфекційних захворювань. Антиретровірусна 28-денна програма

3. Вірусний гепатит і можливість потрапляння його збудників у організм лікаря. Профілактика інфікування вірусами гепатиту та імунопрофілактика при контакті із біологічними матеріалами хворого на гепатит.

4. Програма розвитку донорства крові та її компонентів на 2002-2011 роки.

5. Туберкульоз та його розповсюдженість в Україні та світі. Потенційна професіональна небезпека лікаря-фтизіатра та вжиття профілактичних заходів. Національна програма боротьби із захворюваністю на туберкульоз.