Структура індивідуальної самостійної роботи (ІСР) та методичні вимоги до її виконання

У кожний варіант ІСР включено чотирьох видів завдань.

Перше завданнязводиться до визначення трьох базових категорій (понять, законів) економічної теорії. Задані категорії треба визначити стисло, точно, повно, але без розшифровувань і деталізації. Для виконання цього завдання можна використати економічні словники, підручники, економічну енциклопедію, конспекти лекцій, глосарії, будь-які інші видання, що містять систематизацію економічних понять. Мета завдання – перевірити рівень засвоєння категоріального апарату дисципліни.

Завдання виконується у формі складання економічного словника. Коментувати наведені визначення не потрібно. Проте, якщо наводиться поняття, яке характеризує певну графічну конструкцію, треба навести її схематичне зображення. У разі, коли визначаються певні розрахункові показники або відносні величини, мають бути наведені формули, за якими вони обчислюються.

Друге завданняпередбачає докладну письмову відповідь на одне теоретичне запитання.

Виконується завдання у формі невеликого реферату, який має містити обґрунтовану, докладну і повну відповідь на задане запитання.

Доцільно скласти план із 2-3 пунктів, що систематизує відповідь і забезпечить дотримання необхідної логічної послідовності розкриття змісту заданого питання.

Реферативна частина ІСР повинна відповідати наступним вимогам:

а) розкривати запитання повно, послідовно, логічно та відповідно до його сучасних теоретичних тлумачень;

б) висвітлювати різні точки зору та методологічні підходи до проблеми, що розглядається;

в) містити усі необхідні визначення, формули, аналіз і характеристику відповідних економічних законів і процесів;

г) розкривати внутрішню логіку і взаємозв’язок розглянутих процесів і явищ, їх місце в цілісній економічній системі;

д) має бути написаною самостійно, а не переписаною дослівно із підручників та інших джерел;

е) містити сучасні фактичні та статистичні дані.

Наприкінці відповіді необхідно зробити узагальнення і висновки. Цитати, виноски, посилання мають бути грамотно оформлені. Після наведення цитати або певної статистичної інформації у квадратних дужках проставляють номер, під яким відповідний опис літературного джерела міститься у списку використаної літератури і відповідну сторінку.

Третє завдання – складається із трьох тестових запитань, які належать до різних тем курсу і дозволяють проконтролювати рівень засвоєння відповідного навчального матеріалу і глибину розуміння економічних процесів, законів і тенденцій.

На кожний тест, якщо зміст його завдання не передбачає іншого, є тільки одна вірна відповідь.

Четверте завданнямістить дві задачі, розв’язання яких базується на поглибленому засвоєнні теоретичних положень відповідних розділів навчального курсу.

Перед розв’язанням задачі треба скорочено записати її умову з використанням прийнятих в економічній теорії позначень і абревіатур. У ІСР має міститися увесь хід розв’язування задачі, до кожної дії треба зробити необхідні пояснення. Проведені розрахунки і отримані результати дають інформацію для проведення передбаченого умовою задачі аналізу і з’ясування певних економічних тенденцій.

Висновки із проведеного аналізу і відповіді на запитання задач мають бути лаконічними і теоретично обґрунтованими.

Приклади розв’язування задач наводяться в цьому посібнику після кожної теми курсу.

В кінці ІСР необхідно навести список використаної літератури. Загальний список літератури наведено наприкінці даного посібника.

Максимальна кількість балів, яку студент може отримати за ІСР після захисту дорівнює 15 балів.