Розбирання і складання автомата

Розбирання автомата може бути повним та неповним.

Неповне – для чистки, змащування та огляду автомата.

Повне – для чистки при сильному забрудненні автомата після знаходження його під дощем чи в снігу, при переході на нове мастило та при ремонті. Дуже часте повне розбирання автомата шкідливе для нього, бо прискорює знос частин і механізмів.

Розбирання та складання автомата проводять на столі чи чистій підстилці; частини та механізми кладуть в порядку розбирання, обходяться з ними обережно, не кладуть одну частину на другу і не прикладають підвищених зусиль та різких ударів.

Порядок неповного розбирання

 

1. Відокремити магазин. (Рис. 20).

 

 

Рис. 20

 

2. Перевірити чи є патрон в патроннику, для цього потрібно: перемкнути запобіжник у положення “Стрільба”, звести затворну раму, зробити контрольний спуск.

3. Вийняти пенал з приладдям.

4. Відокремити шомпол. (Рис. 21).

 

 

Рис. 21

 

5. Відокремити дульне гальмо-компенсатор.

6. Відокремити кришку ствольної коробки. (Рис. 22).

 

 

Рис. 22

 

7. Відокремити поворотний механізм. (Рис. 23).

 

 

Рис. 23

 

8. Відокремити затворну раму з затвором. (Рис. 24).

 

 

Рис. 24

 

9. Відокремити затвор від затворної рами. (Рис. 25).

 

 

Рис. 25

 

10. Відокремити газову трубку зі ствольною накладкою. (Рис. 26).

 

 

Рис. 26

 

Порядок складання автомата після неповного розбирання

 

  1. Приєднати газову трубку зі ствольною накладкою.
  2. Приєднати затвор до затворної рами.
  3. Приєднати затворну раму з затвором до ствольної коробки.
  4. Приєднати поворотний механізм.
  5. Поставити кришку ствольної коробки.
  6. Перевірити взаємодію частин та механізмів автомата: звести затворну раму, спустити курок з бойового зводу та поставити на запобіжник.
  7. Приєднати дульне гальмо-компенсатор.
  8. Приєднати шомпол.
  9. Вкласти пенал у гніздо приклада.
  10. Приєднати магазин до автомата.

При складанні автомата порівняти номери на його частинах: у кожного автомата номер на ствольній коробці має відповідати номеру на газовій трубці, затворній рамі, затворі, кришці ствольної коробки та інших частинах автомата.

 


Таблиця 3. Нормативи розбирання та складання автомата.

 

Назва нор-ма­тиву Умови (по-рядок) його виконання Оцінка Помилки, які знижу­ють оцін­ку на один бал Помилки, що визна-чають оцін-ку “незадо-вільно”
“5” “4” “3”
1. Неповне розбирання автомата Автомат на столі (під-стилці), сту­дент знахо-диться біля зброї. За коман­дою керів­ни­ка “До роз­би­рання автомата при­сту­пи­ти”, здійс-нює част­кове розби­рання авто­мата. Час відрахову­єть­ся від мо­ме­нту по­дання ко­манди до відповіді “Готово”. Під час виконання но­р­ма­тиву допущені по­ми­лки: 1. Поруше-на послідо-вність непо-вного розби-рання АК. 2. Перевірка наявності патрону в патроннику проведена при приєд-наному ма-газині. 3. Неохайно розкладені частини ав-томата. 4. Дії сту-дента пові-льні, невпе-внені. 5. Непере-вірена робо-та механіз-мів автома-та. 6. Неправи-льно назва-но дві час-тини авто-мата. Допущено більше трьох поми-лок.
Немає Не бі­ль­ше однієї Не бі­ль­ше двох
13 с 14 с 17 с
2. Складан-ня автомата після непов-ного розби-рання за ко-мандою ке-рівника “До складання автомата приступити” студент, до-тримуючись послідовно-сті, збирає автомат. Додаток. Один із нор-мативів 1 чи 2 при пере-вірці знань і практичних навичок сту-дентів, які виконують норматив перевіряєть-ся без ура-хування ча-су з розпові-ддю, послі-довністю і назвою час-тин і меха-нізмів. 23 с 25 с 30 с    

§ 2.2. Пістолет Макарова (ПМ)