Збільшення концентрацій реагуючих речовин або зменшення концентрацій продуктів реакції зміщує рівновагу в напрямку прямої реакції.

Принцип ле Шательє справедливий не тільки для хімічних проце­сів, він має загальнонаукове значення і поширюється на всі процеси, що перебувають у стані динамічної рівноваги.

Принцип ле Шательє має велике практичне значення, особливо для хімічної промисловості. Наприклад, при синтезі аміаку підвищення температури зменшує вихід аміаку, оскільки рівновага при високих температурах встановлюється при малому вмісті NН3 в системі. Отже, для підвищення виходу реакцію треба проводити при низьких темпе­ратурах. Проте стан рівноваги при цьому завдяки дуже малій швид­кості встановлюватиметься за такий великий проміжок часу, що прак­тичне використання реакції буде неможливе. Тому синтез NН3 прово­дять при високій температурі (450—600°С), а для прискорення вста­новлення рівноваги застосовують каталізатор. Проте при високих температурах і навіть при наявності каталізатора при атмосферному тиску вихід аміаку становить всього 1%. Тому промислове викорис­тання взаємодії водню і азоту для синтезу аміаку стало можливим лише при застосуванні високого тиску, який у 300—1000 раз перевищує нормальний, зміщуючи рівновагу в бік підвищення вмісту NН3 до 30%. При такому виході процес синтезу аміаку стає придатним для промислового використання.