Таблиця 3.1. Професійні назви робіт для застосування у штатних розписах відповідно до Класифікатору професій ДК 003:2005

Умовно офісний персонал можна поділити на три групи:

інженерно-технічний персонал до складу якого входять інженери і техніки з експлуатації відповідних видів обладнання. Їх діяльність спрямована на забезпечення ефективного функціонування технічних засобів офісних технологій;

персонал діловодної служби, який займається реалізацією функцій інформаційного та документаційного забезпечення управлінської діяльності. До їх складу входять організатори діловодства, фахівці копіювально-множильного бюро, спеціалізованих (в т. ч. архівних) підрозділів, а також працівники, що забезпечують функціонування автоматизованих інформаційних систем (адміністратор баз даних та систем, програміст, оператори ЕОМ).

офісний організаційний персонал забезпечує спільну діяльність всіх складових офісної діяльності та її координацію щодо забезпечення управлінських функцій. Як правило, це керівники структурних підрозділів офісу, в яких організована робота інженерно-технічного персоналу, діловоди, завідувач канцелярії (управління справами), секретарі, референти, помічники керівників структурних підрозділів.

Для установ, організацій відповідальним структурним підрозділом за організацію діловодства, матеріально-технічне забезпечення процесів документообігу як правило покладається на керівника діловодної служби відповідно до Інструкції, а саме завідувача канцелярією, начальника управління справами (бюро) тощо. Практичні дослідження свідчать, що для суб’єктів господарювання, особливо середніх та великих компаній такої жорсткої прив’язки до назви структурного підрозділу немає. Загалом у термінології бізнес діяльності використовується офіс менеджер, помічник керівника офісу, менеджер-секретар.

Сучасний офіс-менеджер - справжній господар офісу. У його веденні всі процеси, пов'язані з функціонуванням організації. Залежно від величини компанії і прийнятих там моделей управління і діловодства, обов'язки офіс-менеджера можуть бути різними. В більшості випадків саме офіс-менеджер реєструє кореспонденцію, розподіляє документацію по відділах, веде облік дзвінків і звернень, стежить за постачанням працівників офісу всім необхідним, зустрічає відвідувачів, організовує наради і брифінги.

Cпецифіка роботи офіс-менеджером:

Плюси професії:

· Високий попит на ринку праці,

· Навички адміністративно-господарської діяльності,

· Досвід роботи з документами,

· Можливість покращити комунікативні навички.

Мінуси професії:

· важка робота в плані великої кількості організаційних питань, що вимагають миттєвого рішення,

· Відсутність чітко описаних посадових обов'язків, що призводить до поєднання декількох посад,

· Деякі співробітники сприймають офіс-менеджера як свого особистого секретаря, інші недооцінюють важливість виконуваної ним роботи.

Робота для офіс-менеджера:

Комерційні і державні організації всіх типів.

Особисті якості:

· організованість

· відповідальність

· комунікабельність

· стресостійкість

· презентабельний вигляд

Зарплата і перспективи професії офіс-менеджера:Діапазон окладів великий і залежить від розмірів компанії і посадових обов'язків офіс-менеджера: від $400 (працівник невеликої компанії, що починає) до $2000 (керівник організаційного відділу крупної фірми).

Профільна освіта:Ця професія не вимагає спеціальних знань. Проте багато працедавців хочуть бачити на цій посаді дівчину з вищою гуманітарною освітою. Офіс-менеджеру треба уміти поводитися з офісною технікою телефоном, факсом, ксероксом, знати основи діловодства, комп'ютер на рівні користувача, володіти відчуттям такту.