Дані про попит підприємства на 8 місяців

 

Місяць січень лютий березень квітень травень червень липень серпень
Попит, од.

 

Розглядаються три варіанти плану виробництва. Кожний починається з січня з початковим запасом 200 шт. Витрати (втрати продаж), обумовлені відсутністю запасу, складають 100 грн./од. Витрати на зберігання запасів складають 20 грн./од. в місяць.

План І. Обсяг виробництва продукції змінюється відповідно до попиту, при чому чисельність працівників також змінюється. Витрати пов’язані з наймом додаткових робітників складають – 5000 грн. на 100 од. продукції. Витрати, які виникають в зв'язку з звільненням робітників - 7500 грн. на 100 од. скорочення випуску. Обсяг виробництва продукції в грудні - 1600 од.

План ІІ. Обсяг виробництва постійний на рівні мінімального попиту (1400 од. в місяць). В такому випадку для забезпечення попиту необхідно укладати субконтракт з додатковою оплатою – 75 грн. за од.

План ІІІ. Обсяг виробництва постійний на рівні середньомісячного попиту, при цьому змінюється рівень запасів.

Визначити який з планів є найдоцільнішим та побудувати гістограму попиту з лінією середньої потреби.

 

Задача 8. Підприємство випустило основної продукції на суму 325,6 тис.грн. Роботи промислового характеру виконані на сторону 41,15 тис.грн. Вартість напівфабрикатів власного виготовлення 23,7 тис.грн. З них 80% для власного виробництва. Розмір незавершеного виробництва збільшився на кінець року на 5 тис.грн. Вартість матеріальних затрат складає 40% від товарної продукції. Визначити розмір реалізованої, валової, чистої продукції.

 

Задача 9. Підприємство випустило основної продукції на суму 520 тис.грн. Послуги промислового характеру 48 тис.грн. Вартість напівфабрикатів власного виготовлення 50 тис.грн. З них 50% для власного виробництва. Розмір незавершеного виробництва збільшився на кінець періоду на 38 тис.грн. Вартість матеріальних затрат складає 55% від товарної продукції. Залишки готової продукції на складі на початок періоду 80 тис.грн., а на кінець періоду 30 тис.грн. Визначити розмір реалізованої, валової, чистої продукції.

Задача 10. Підприємство виготовляє чотири види продукції — А, Б, В, Г. Обсяг виробництва кожного виду продукції та ціна реалізації приведені в таблиці 6.6:

 

Таблиця 6.6