Кількість устаткування і трудомісткість виготовлення продукції

Устаткування Кількість верстатів Дійсний річний фонд, год Норма часу на операцію, хв
А Б
Токарне 7,2
Фрезерне 5,5
Шлифувальне

 

Коефіцієнт виконання норм складає 1,2.

Існує можливість збільшити інтенсивність праці і досягнути коефіцієнт виконання норм 1,4.

Річна програма випуску у поточному році А - 2100 од., Б - 4100 од .

Для формування плану на наступний рік керівництво фірми доручило виробничому підрозділу обґрунтувати можливість виготовлення продукції А і Б представивши такі розрахунки:

1. Аналіз пропускної здатності (виробничої потужності) підрозділу щодо річної програми випуску продукції А і Б в поточному році при існуючій інтенсивності праці.

2. Яку кількість виробів А і Б можливо виготовити враховуючі підвищення інтенсивності праці і фактичну пропускну здатність обладнання?

3. Яку кількість виробів А і Б можна виготовити , якщо пропускна здатність кожної групи обладнання буде дорівнювати максимальній пропускній здатності з врахування підвищеної інтенсивності праці?

 

Задача 33. Визначити завантаження та пропускну здатність обладнання. Виявити «широкі» та «вузькі місця». Побудувати графік завантаження обладнання по групам. Визначити потребу в обладнанні для закриття “вузьких місць”, якщо річна програма випуску: виріб А – 400 од. на рік; виріб Б – 3000 од. на рік. Змінність роботи – 2 зміни. Витрати часу на ремонт – 5%. Коефіцієнт виконання норм – 1,3. Трудомісткість в нормо-годинах на одиницю виробу представлена в таблиці 6.14.

 

Таблиця 6.14