Орієнтовний розподіл днів тижня для проведення виховної роботи

Дні тижня І тиждень ІІ тиждень ІІІ тиждень IV тиждень Примітка
Пн Тематичне інформування Оглядове інформування Інтернаціональне виховання День загально-шкільних заходів Суспільно-корисна робота і фізкультурно-оздоровчі заходи проводяться щоденно
Лекції, бесіди (3 рази в місяць)
Вт Заходи по вихованню любові до знань і відповідального ставлення до навчання. Гурткова робота
Ср Заходи з естетичного виховання Спортивно-масова робота
Чт Санітарно-гігієнічне виховання Патріотичне виховання Робота з профорієнтації Загальношкільні заходи
Пт Радіолінійка. Бесіди з попередження травматизму і вивчення правил вуличного руху
Сб Робота з батьками
Нд Клуб вихідного дня
                 

Заключним етапом технологічного циклу проектування виховної роботи є розробка системи оцінки та аналізу процесу й результатів виховної діяльності.

Вихованість є ключовим поняттям в оцінці результативності виховної діяльності. М.І.Шилова визначає його як властивість особистості, що характеризується сукупністю достатньо сформованих соціально значущих якостей, які в узагальненій формі відображають систему відносин людини до суспільства й колективу, розумової й фізичної праці, до людей, самого себе.

Спроектовані діагностичні програми повинні забезпечити аналіз вихованості у взаємозв’язку з основними умовами й факторами становлення особистості школяра, щоб дані досліджень давали можливість обґрунтовувати подальші виховні задачі й розпочати проектування на наступний період.

Для самооцінки розробленого плану в уяві здійснюють його експериментальне застосування. Потрібно спрогнозувати всі особливості прояву проекту в практичній реалізації, передбачити ймовірну поведінку учасників у спроектованому виховному процесі. Для більш об’єктивної оцінки здійснюють експертну перевірку створеного виховного проекту компетентними спеціалістами (директор школи, його замісники, досвідчені учителі-методисти), які дають йому незалежну характеристику. Враховуючи отримані зауваження і вказані недоліки, вносять до плану необхідні зміни, коректують зміст, удосконалюють структуру та форму планів, програм чи методичних розробок. У кінці приймається рішення про можливість застосування на практиці готового проекту.

Таким чином, завданням планування є побудова педагогічної технології замкненого виховного циклу: цілі - діагностика - задачі - засоби - діяльність - оцінка (діагностика).