Етап 4. Вироблення варіантів рішень.

Процес картографії конфлікту має наступні переваги:

· обмежує дискусію певними формальними рамками, що дозволяє уникнути надмірного виявлення емоцій;

· утворює груповий процес, що допомагає організувати спільне обговорення проблеми;

· надає людям можливість висловити свої потреби;

· створює атмосферу емпатії, дозволяє почути кожного;

· допомагає чітко з`ясувати як власну точку зору, так і позиції інших;

· надає систематичного характеру поглядам кожної сторони на проблему;

· визначає нові напрями у виборі рішень, альтернативні, нестандартні рішення.

Приклад складання карти конфлікту в організації:

Керівник відділу
Потреби: · забезпечити виконання роботи; · сприяти розв`язанню конфліктів; · мати заробіток; · показати, що особисте життя секретаря небайдуже; · правильно впливати на підлеглих; · забезпечити настрій і продуктивність відділу Стурбованість: · втрата контролю; · виступи співробітників і скарги керівництву; · незадоволення секретаря; · репутація керівника, що ігнорує потреби підлеглих; · втрата престижу і поваги з боку керівника і підлеглих.
Відсутність секретаря на роботі
Секретар Потреби: · забезпечити догляд за дитиною; · мати заробіток; · мати підтримку; · показати, що вона може впоратися із обов`язками матері; · повага, визнання. Інші робітники Потреби: · можливість ритмічно працювати; · повага до їх статусу і кваліфікації; · проявити турботу про секретаря, але без збільшення навантаження; · стабільність; · надійний секретар.
Стурбованість: · втрата роботи; · втрата поваги і розуміння колективу; · невизнання материнських обов`язків; · можливі скарги про її материнську некомпетентність; · відсутність підтримки; · почуття безсилля. Стурбованість: · проблема заглибиться; · експлуатація їх доброго ставлення; · неможливість відмовитися від збільшення обов`язків; · втрата контролю; · відчуття неефективної роботи.