Контрольні тести

1. Комбінована дія – це дія:

а) двох і більше хімічних чинників, що надходять інгаляційним і пероральним шляхом; б) двох і більше хімічних чинників, що надходять інгаляційним шляхом; в) шуму і вібрації; г) шуму, вібрації і 2 хімічних чинників, що надходять інгаляційним і пероральним шляхом; д) високої температури і хімічних чинників, що надходять через шкіру.

2. Комплексна дія – це:

а) дія двох речовин, що одночасно надходять інгаляційним шляхом; б) дія двох речовин, що одночасно надходять перорально; в) сумісний вплив двох речовин;

г) сумісний вплив речовин, що надходять одночасно пероральним і інгаляційним шляхом; д) сумісний вплив речовини, що надходить пероральним і перкутанним шляхом.

3. Потенціювання – це тип комбінованої дії хімічних речовин, при якому їх сумісний ефект:

а) менший, ніж сума ефектів кожної з речовин при їх ізольованій дії на організм; б) перевищує суму ефектів кожної з речовин при їх ізольованій дії; в) дорівнює сумі ефектів кожної з речовин при ізольованій дії; г) дорівнює ефекту, котрий викликається однією з речовин при ізольованій дії; д) поява якісно нових ефектів дії суміші речовин, котрі не проявляються при індивідуальній дії кожної з речовин; е) дорівнює ефекту кожної з речовин при ізольованій дії.

4. Назвіть випадки комбінованої (І), комплексної (ІІ) і поєднаної дії (ІІІ) хімічних і фізичних факторів на організм:

а) шум + пил + хімічні речовини; б) пероральне введення 2 хімічних речовин;
в) пероральне і перкутанне надходження однієї хімічної речовини; г) висока температура + шум; д) надходження пестицидів з харчовими продуктами і водою; е) надходження пестицидів з харчовими продуктами, водою і атмосферним повітрям; є) інгаляційне надходження шкідливої хімічної речовини і дія високої температури.

5. Який вираз відповідає антагонізмові двох речовин односпрямованої дії?

а) Ек = Е1 + Е2; б) Ек > Е1 + Е2; в) Ек < Е1 - Е2; г) Ек < Е1 + Е2; д) Ек > Е1 - Е2;
е) Ек = Е1 - Е2.

6. Комісія із розслідування причин хронічного профзахворювання повинна скласти відповідний акт упродовж ……… днів після його закінчення ?

а) 2; б) 3; в) 4; г) 5; д) 7.

7. Хто організовує розслідування причин випадку хронічного профзахворювання з моменту отримання повідомлення?

а) сімейний лікар; б) лікар-гігієніст; в) санепідемстанція; г) власник підприємства (закладу); д) профспілкова організація підприємства.

8. Перший примірник акта розслідування причин профзахворювання потерпілого повинен зберігатися на підприємстві (закладі) упродовж:

а) 6 місяців; б) 1 року; в) 15 років; г) 30 років; д) 45 років.

9. Контроль за правильним та своєчасним розслідуванням профзахворювання, проведенням заходів щодо усунення причин, що призвели до профзахворювання здійснюють:

а) лікувальна установа, де лікувався хворий; б) власник підприємства (закладу);
в) органи та установи державної СЕС МОЗ; г) профспілкова організація підприємства; д) управління охорони здоров’я МОЗ.

10. Спеціальному розслідуванню підлягають:

а) поодинокі професійні хронічні захворювання; б) групові хронічні професійні захворювання; в) групові випадки гострих професійних отруєнь; г) випадки гострого професійного отруєння зі смертельним наслідком; д) випадок ураження працівника електричним струмом; е) отримання опіків трьома працівниками при пожежі на підприємстві.

11. Комісія із розслідування причин та обставин у випадку гострого професійного отруєння зобов’язана з моменту події провести розслідування протягом:

а) 1 доби; б) 3 діб; в) 5 діб; г) 7 діб; д) 10 діб.

12. У який термін після закінчення розслідування гострого отруєння на підприємстві комісія повинна скерувати матеріали розслідування до санітарно-епідеміологічної станції, прокуратури і Державного комітету з нагляду за охороною праці? а) 1 день; б) 3 дні; в) 5 днів; г) 7 днів; д) 10 днів.