СТУПІНЬ ВОГНЕСТІЙКОСТІ БУДИНКІВ ГОТЕЛІВ

Ступінь вогнестійкості Гранична поверховістьі Максимальна площа протипожежного відсіку, м2
I 25 (але не вище 73,5м умовної висоти)
II
III
IV, III
IV, ІІІб
V, IIIa, IVa
V
  Примітка 1. Для будинків І, II, III ступенів вогнестійкості, обладнаних автоматичними установками пожежогасіння (спринклерними установками водяного пожежогасіння), площа протипожежного відсіку може бути збільшена не більше ніж удвічі (крім підвальних поверхів).   Примітка 2. У підвальній частині будинку готелю (незалежно від поверховості надземної частини) найбільша площа протипожежного відсіку може бути не більше 1000 м2, для підземних автостоянок -згідно з ДБН В.2.3-15.

Таб. 19. Ступінь вогнестійкості будинків готелів (Вимоги ДБН В.2.2.-20:2008)

вогнестійкості; не менше REI 120-у будинках II, III ступенів вогнестійкості) та мати самостійні шляхи евакуації (коридори, сходові

клітки, вестибюлі).

При розміщенні в складі готелів ресторанів, вар'єте та інших громадських приміщень місткістю більше 50 людей необхідно передбачати не менше одного евакуаційного виходу з цих приміщень на сходову клітку або беспосередньо назовні.

Допускається розміщувати на експлуатованих покрівлях готелів літні ресторани, кафе, оглядові і прогулянкові площадки за умов:

- одночасної місткості не більше 50 людей;

- застосування в усіх шарах покрівлі (крім пароізоляції) негорючих матеріалів;

- влаштування евакуаційних виходів, що ведуть до двох розосереджених сходових кліток.

У будинках І-III ступенів вогнестійкості офісні приміщення, які розташовані на поверхах із житловою зоною, повинні бути відокремлені від приміщень іншого призначення глухими протипожежними перегородками 1-го типу і мати вихід по окремому коридору на сходові клітки. Вихід із зазначених офісних приміщень до загальних сходових кліток будинку допускається передбачати через протипожежні двері 1-го типу (у будинках І, II ступенів вогнестійкості), 2-го типу (у будинках III ступеня вогнестійкості).

Проектні рішення будинків готелів із атріумами (пасажами) повинні відповідати вимогам додатка К ДБН В.2.2-9.

Атріуми (пасажі) допускається передбачати в будівлях висотою не більшою, ніж 26,5 м від планувальної відмітки землі до відмітки підлоги верхнього поверху. Нижній рівень атріуму повинен розташовуватися не нижче планувальної вдмітки землі. Атріуми дозволяється виконувати на всю висоту будівлі.

Всі приміщення, що виходять у атріум, повинні мати не менше двох шляхів евакуації по горизонтальному проходу (галереї), причому один з них має обминати атріум. Якщо приміщення передбачено для сну, то горизонтальний шлях евакуації від дверей цього приміщення до евакуаційного виходу, що веде до сходової клітини, має бути не довшим за 30 м, якщо приміщення не використовується для сну, довжина такого шляху може бути не довшою за 60 м.

Сходові клітини, поєднані дверними проємами з атріумом, в будівлях, що мають 3 поверхи та більше, мають бути незадимлюваними 2-го чи 3-го типу.

Розміщення лазень і саун на житлових, підвальних і підземних поверхах забороняється за винятком розміщення лазень з мокрими процесами (вологі, парові, трав'яні тощо) у житлових номерах готелів.

У готелях матеріали покриття підлог на шляхах евакуації (загальних коридорах, сходових клітках, вестибюлях тощо) повинні відповідати вимогам ДБН В. 1.1-7, а покриття підлог у приміщеннях - вимогам ДБН В.2.2-9.

При освітленні коридорів природним світлом з одного торця їх довжина не повинна перевищувати 24 м,при освітленні з двох торців - 48 м, якщо довжина коридору більша, слід передбачати світлові розширення (кармани).

Відстань між світловими карманами не повинна перевищувати 24 м, а між світловимкарманом і вікном у торці коридору - 36 м. Ширина світловогокарманаповинна бути не менше половини його глибини, ширина прилеглого коридору прицьому не враховується.

Вхідні двері в номери будинків готелів повинні мати клас вогнестійкості не менше ЕІ 30.

При визначенні параметрів шляхів евакуації розрахункову кількість людей у приміщеннях необхідно збільшувати проти проектної місткості в 1,25 раза, за винятком видовищних й інших приміщень з регламентованою кількістю місць, а також підприємств роздрібної торгівлі, де чисельність покупців слід приймати з розрахунку однієї людини на 3 м2 площі торговельного залу, включаючи площу, зайняту під обладнання.

Відстані по шляхах евакуації від найбільш віддалених вхідних дверей номерів готелів до дверей сходових кліток повинні бути не більше зазначених у Таб. 20.

При розміщенні на шляхах евакуації дверей, що замикаються за умовами експлуатації, у них повинні бути передбачені запори, що відчиняються (без ключа) з боку тих, хто евакуюється.

У будинках готелів (секційних будинках - у кожній секції) з умовною висотою понад 26,5 м слід передбачати не менше одного ліфта, що має режим роботи "Транспортування пожежних підрозділів", влаштування якого слід здійснювати згідно з НАПБ Б.01.007.