Інфраструктура фінансового ринку

 

 
 

 

 


32. Створення та розвиток організованих фінансових ринків – чинник еволюції інституту довірчого управління за Нового часу.

Фінансовий ринок — це відносини між населенням, підприємствами(філіями) і державою з приводу перерозподілу вільних коштів на основіповної економічної самостійності, механізму саморегуляції ринкової економіки, внутрішньо- та міжгалузевого переливання фінансових ресурсів.Він доповнює і коригує бюджетний метод, що був єдиним в умовах планової економіки.З практичного погляду фінансовий ринок означає операції з цінними паперами і може охоплювати як окрему країну, так і регіон або економічний міждержавний простір.Оскільки операції з цінними паперами здійснюють конкретні економічні суб'єкти, як правило, організаційно оформлені, то існує інститу-ціональна структура фінансового ринку, що є сукупністю інвестиційних фірм і фондових бірж.

Правове регулювання діяльності договірних ощадних інститутів в Україні

Декретом КМУ «Про довірчі товариства» від 17.03. 1993 р. за № 23-93. Визначено, що довірче товариство – товариство з додатковою відповідальністю, яке здійснює представницьку діяльність відповідно до договору, укладеного з довірителями майна щодо реалізації їх прав власників.

Майном довірителя можуть бути грошові кошти, цінні папери та документи, які засвідчують право власності довірителя.

Додаткова відповідальність учасників довірчого товариства полягає в тому, що вони відповідають за зобов’язаннями довірчого товариства своїми внесками до статутного фонду, а за недостатності цих сум – додатково належним їм майном у п’ятикратному розмірі до внеску кожного учасника.

Дії довірених осіб мають бути спрямовані виключно на реалізацію інтересів власників за умовами укладеного між ними договору.

Вартість майна, яке довірена особа бере на обслуговування в довірителів майна, не повинна сумарно перевищувати частки довіреної особи в статутному фонді довірчого товариства та відповідно її особистої додаткової відповідальності.

Інститути довірчого управління (за англосаксонським правом - трасти) виконують функції щодо управління великими за розмірами капіталами та фондами ( пенсійними, резервними фондами страхових компаній, благодійними фондами, спадщиною).