Накопичення, зберігання і видача засобів індивідуального захисту

Для забезпечення усього населення ЗІЗ, у тому числі медичними, їх виробництво і накопичення в необхідних кількостях організовується завчасно в мирний час. Найважливішим завданням органів ЦЗ є організація збереження цих засобів, забезпечення постійної готовності до швидкої видачі їх невоєнізованим формуванням ЦЗ і населенню.

Накопичення фонду протигазів для усіх категорій населення здійснюється територіальними органами виконавчої влади, міністерствами і відомствами. Встановлені дві групи накопичення протигазів.

Перша група - запаси на об'єктах господарювання для робітників і службовців ХНО. У цій групі накопичення - протигази для дорослих. Вони отримуються на засоби самих підприємств для забезпечення своїх робітників і службовців, і зберігається на складах об'єктів.

Плани накопичення цього виду розробляються; міністерствами і відомствами для підприємств і організацій, що входять в їх систему; управліннями (штабами) ЦЗ областей, міст, що не входять до складу міністерств і відомств.

Другу групу накопичення складає переважно майно тривалого зберігання місцевих органів виконавчої влади, підприємств і організацій, міністерств і відомств. У цій групі накопичення закладаються протигази для дорослих і дітей, а також КЗД.

Протигази другої групи призначені для забезпечення робочих держбюджетних об'єктів господарювання, невоєнізованих формувань об'єктів і служб ЦЗ, робочих об'єктів інших форм господарювання, іншого населення, що служать, що служать, а також для створення резерву начальників ЦЗ.

Зберігаються ці протигази на складах тривалого зберігання області, підприємств і організацій міністерств і відомств, поблизу місць знаходження тих категорій населення, яким вони призначені.

Потреба в протигазах для робітників і об'єктів господарювання, що служать, визначаються міністерствами і відомствами по підвідомчих підприємствах виходячи з чисельності працюючих в мирний час без урахування членів їх сімей; потреба в протигазах і КЗД для іншого населення визначається місцевими органами влади.

Накопичення засобів протирадіаційного і протихімічного захисту здійснюється диференційовано. До накопичення необхідних запасів, забезпечення протигазами передбачається в такій послідовності:

• особовий склад формувань ЦЗ;

• усе населення хімічно небезпечних міст, робітники і службовці міст, віднесених до груп по ЦЗ і категорированных об'єктів, що окремо стоять;

• решта населення категорированных міст, що мешкає в зонах можливих руйнувань;

• населення міст і населених пунктів, на території яких розташовані категорированные об'єкти господарювання, потім решта населення.

Окрім протигазів першої і другої групи накопичення на підприємствах, в учбових закладах і службах є учбові протигази, призначені для навчання особового складу формувань ЦЗ, робітників і службовців і усього населення способам захисту без відробітку прийомів їх використання в умовах застосування отруйних речовин.

Запаси протигазів тривалого зберігання періодично освіжаються за рахунок вступу від промисловості нових партій. По витіканню термінів придатності і втрати захисних властивостей, по підтвердженню випробуваннями лабораторіями штабів ЦЗ області, протигази розбронюються і переводяться в учбові.

Організація і порядок видачі протигазів і КЗД встановлюються планами, які розробляються в областях, містах і на об'єктах. У них передбачаються: пункти видачі, терміни, кількість і черга розподілу протигазів і КЗД по одержувачах, визначаються відповідальні особи за отримання і доставку до пунктів видачі, видачу протигазів, забезпечення транспортом для перевезення і виділення навантажувально-розвантажувальних команд.

Видача населенню протигазів і КЗД тривалого зберігання робиться по рощенню Кабінету Міністрів, а із запасів об'єктів господарювання - за рішенням керівників об'єктів з введенням в дію планів цивільного захисту.

Роздача протигазів і КЗД організовується штабами ЦЗ районів і здійснюється житлово-експлуатаційними управліннями (конторами), будинковими комітетами на пунктах видачі за місцем проживання.