Хімічний контроль

Він здійснюється з метою визначення наявності і міри забруднення ОР, СДОР людей, техніки, одягу, засобів індивідуального захисту, продуктів, води, фуражу та ін. Контроль здійснюється за допомогою приладів хімічної розвідки ВПХР, ППХР, ПХР-МВ, а також використовуються хімічні лабораторії ПХЛ- 54, ПХЛ-ЛБ.

Якщо немає можливості визначити ОР, СДОР - береться проба, вирушає на аналіз в СЕС (санітарно-епідеміологічну станцію).

Відповідальність за проведення контролю покладається:

- в містах і районах - на начальників штабів і служб ЦЗ міст, районів, командирів територіальних формувань ЦЗ;

- на об'єкті державної діяльності (ОДД) - на нарахування штабів і служб ЦЗ, командирів об'єктових формувань;

- за непрацююче населення - на штаби ЦЗ міст, районів - із залученням начальників Жеків.

На об'єктах розробляється наказ про організацію дозиметричного і хімічного контролю. У якому визначається:

1. Порядок забезпечення технічними засобами контролю.

2. Організація видачі засобів контролю.

3. Облік доз випромінювання і міри забруднення ОР, СДОР, РР.

4. Подання донесень про отриману дозу, міри зараження.

5. Обов'язки посадовців по веденню контролю. забезпечення засобами радіаційного і хімічного захисту.

З метою захисту формувань ЦЗ, робітників від РР, ОР, СДОР штабами ЦЗ організовується забезпечення їх засобами радіаційного і хімічного захисту.

Майно накопичується в 2-х видах:

- запаси об'єктів державної діяльності (купуються і зберігаються об'єктами). Право використати має начальник ЦЗ об'єкту. Накопичуються 105% від штату мирного часу;

- майно довгострокового забезпечення населення і робітників, бюджетних організацій, що служать, зберігається на спеціальних складах.

Протигази, що фільтрують, зберігаються і транспортуються в дерев'яних ящиках в розібраному виді. Органи ЦЗ відповідають за своєчасне накопичення, збереження, комплектність освітлення і заміну майна радіаційно-хімічного захисту, його якісний і кількісний стан.

З цією метою в кожній партії через 9-10 років вибирається декілька одиниць засобів індивідуального захисту, і перевіряють їх придатність до використання.

• Результати дослідження є основою для списування або продовження часу зберігання майна на складах повинно постійно поповнюватися.

• Забезпечення засобів радіаційно-хімічного захисту здійснюється:

-для л/з невоєнізованих формувань ЦЗ - згідно положення про не-воєнізовані формування і норм забезпечення;

-працівники і службовці - протигаз, респіратор, аптечка індивідуальна (АІ- 2), індивідуальний протихімічний пакет (ІПП- 8), індивідуальний перев'язувальний пакет (ІПП);

- для населення - протигаз, ватно-марлева повязка. Видача засобів радіаційного і хімічного захисту організовується:

- при можливій загрозі радіоактивного і хімічного зараження;

- при оснащенні формувань робітників і службовців;

- населення, що залишилося, в місцях постійного проживання, роботи.

У разі тимчасового відселення (евакуації) для видачі засобів радіаційного і хімічного захисту забезпечення ними здійснюються за місцем нового розташування.

При різкій зміні ситуації (аварії на залізниці в районі хімічно небезпечного об'єкту та ін.), коли немає можливості своєчасно доставити засоби захисту із складовой області, використовуються засоби, які є в наявності державних підприємств і інших форм господарювання.

Видача засобів із складів обласної державної адміністрації здійснюється на підставі розпорядження начальника ЦЗ.

У районах формуються автомобільні колони для вивезення засобів радіаційного і хімічного захисту із складів. Старшим автомобільних колон начальник відділу ЦЗ району видає необхідні документи.

У встановлений час автомобільні колони з району (міст) прибувають на склади і відвозять його на районні пункти видачі, створені на базі одного або декількох промислових підприємств району.

Протигази ГП- 5 (ГП- 7), що фільтрують, дитячі протигази для школярів, дитячих дошкільних установ, а також непрацюючого населення без перевантаження районних пунктів видачі подаються на пункти видачі шкіл, дитячих дошкільних установ, будівельних управлінь, лікарень, житлово-комунальних контор. З цією метою у складі відповідальних за по-лучение майна входять посадовці від районного відділу освіти, житлово-комунального управління (відділу, об'єднання), відділу охорони здоров'я і ін..

Промислові підприємства і інші організації отримують з районних пунктів видачі по заздалегідь сформованих накладних, які начальники штабів ЦЗ отримують в день забезпечення радіаційно-хімічного захисту від начальника відділу ЦЗ району.

Для видачі засобів індивідуального захисту на об'єктах господарської діяльності в організаціях, установах, ЖЕК, ЖЕД створюються пункти видачі ЗІЗ, які починають видавати через 2 години після отримання розпорядження.

Кількість пунктів визначається так, щоб здійснити видачу за 6-8 годин (при часі видачі 180-200 осіб в годину).

Майно невоєнізованих формувань зберігається на об'єктах господарської діяльності окремо і у будь-який час має бути готове для видачі без зупинки виробничої діяльності.