Навчання населення діям НС

Навчання населення діям в НС здійснюється на підприємствах, організаціях, установах і учбових закладах, а також в місцях проживання по групах:

- працююче населення;

- не працююче населення;

- учні, студенти і діти дошкільного віку.

1. Навчання працюючого населення діям в НС здійснюється в робочий час, за рахунок грошей хазяїна на підприємствах, установах, організаціях по програмах підготовки населення діям в НС, а також під час проведення спеціальних об'єктових навчань і тренувань.

Для доведення працюючим на підприємствах інформації, яка торкається дій в НС, з урахуванням особливостей виробничої діяльності на цих підприємствах, установах, організаціях і установах, обладналися інформаційно-довідкові куточки ЦЗ.

Усі працюючі, під час прийняття на роботу і щорічно, за місцем роботи проходять інструктаж з питань ЦЗ і діям в НС.

2. Навчання не працюючого населення. Не працююче населення, самостійно вивчає пам'ятки і інші информаційно-справочні матеріали з питань ЦЗ і можуть отримати інформацію про потенційну небезпеку, яка характерна для місця проживання,дізнатися про методи реагування на них, розташування, телефони консультаційних пунктів при органах місцевого самоврядування, а також через засоби масової інформації.

 

3. Навчання школярів, студентів і дітей дошкільного віку. Центральний орган виконавчої влади з питань освіти і науки організовує в усіх учбових закладах вивчення учнями, студентами і дітьми дошкільного віку вивчення способів захисту, норм і правил безпеки, надання першої медичної допомоги в НС по програмах затвердженим МНС.

Системою стандартів вищої професійно-технічної освіти обов'язково передбачається вивчення питань ЦЗ.

У дошкільних учбових закладах проводиться виховна робота, яка спрямована на формування у дітей елементарних, доступних за віком, норм безпеки і правил поведінки в НС.

Виховання у дітей громадської відповідальності, гуманских якостей, придбання ними навичок і досвіду по самозахисту і порятунку здійснюються і поза школою, ВНЗ.

Вивчення правил пожежної безпеки. У загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих учбових закладах, в закладах післядипломної освіти, в обов'язковому порядку організовується навчання правилам пожежної безпеки на виробництві, в побуті, а також вивченню діям під час пожежі.

У дитячих дошкільних установах проводиться виховна робота, спрямована на попередження пожеж від дитячої гри з вогнем і виховання у дітей дбайливого відношення до майна.

Місцеві органи виконавчої влади, виконавчі органи місцевих рад, сільські ради, житлово-експлуатаційні установи і організації, зобов'язані організовувати навчання населення в місцях їх проживання пожежної безпеки в побуті і в громадських місцях.

Усі працівники під час прийняття на роботу і щорічно за місцем роботи проходять інструктаж з питань пожежної безпеки відповідно до Типового положення, затвердженого МНС.

Обличчя, які приймаються на роботу, зобов'язані, повинні пройти заздалегідь спеціальне навчання (пожежно-технічний мінімум). Працівники, пов'язані з роботою по підвищенню пожежної безпеки, один раз в рік проходять перевірку знань відповідних нормативних актів по пожежній безпеці, а відповідальні особи до початку виконання своїх обов'язків і періодично (1 раз в три роки) проходять навчання і перевірку знань з питань пожежної безпеки.

Перелік цих осіб і порядок організації навчання визначає КМУ.

Допуск до роботи осіб, які не пройшли навчання, інструктаж і перевірку знань з питань пожежної безпеки, забороняється.

Програми навчання з питань пожежної безпеки затверджуються органами державного спостереження з питань пожежної безпеки.