Методичні рекомендації

Вивчення поставлених питань повинно бути спрямоване на доопрацювання і доповнення знань, отриманих на лекційному та семінарському заняттях, оскільки дані питання досить великі за обсягом інформації, яку вони містять.

При підготовці відповіді на перше питання доцільним буде розглянути первісні форми релігійних вірувань у їх історичному зв’язку і змінності. Важливо звернути увагу на суспільно-економічні умови життя людей у відповідні періоди, прослідкувати, яким чином попередні форми релігійних уявлень формують і обумовлюють наступні.

Цікавим буде звернути увагу на залишки первісних вірувань, які притаманні свідомості людей на сучасному етапі та впливають таким чином на їх світогляд.

При підготовці другого та третього питань студентам потрібно звернути увагу на формування чітких уявлень про специфічні риси релігій народів, що населяли певні території. Така зумовленість територією проживання, а отже характером господарської діяльності та суспільно-політичного життя у ранніх національних релігіях прослідковується досить чітко. Особливо це стосується особливостей відправлення культу, ієрархії головних божеств.

У зв’язку з цим характеристика ранніх національних релігій звичайно проводиться за напрямками:

- релігія народів Дворіччя;

- релігія Стародавньої Індії;

- релігія Стародавнього Єгипту;

- релігії Стародавньої Греції і Стародавнього Риму.