І. ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА

Програма дисципліни «Філософія» відповідає навчальному плану підготовки студентів з напрямів 0301 – соціально-політичні науки; напрям підготовки: 6.0030101 – соціологія;6.030104 – політологія; 6.130102 – соціальна робота, що здобувають освітньо-кваліфікаційний рівень бакалавра.

Курс «Філософія» є необхідною складовою нормативних навчальних дисциплін циклу професійної та практичної підготовки бакалаврів з напрямів Метою курсу є ознайомлення студентів з основними ідеями, 6.0030101 – соціологія; 6.030104 – політологія; 6.130102 – соціальна робота. проблемами та типами філософського мислення в минулому і в сучасності, а також набуття навичок аргументованого критичного мислення.

Курс «Філософія» викладається у І семестрі та розрахований на 15 навчальних тижнів (по 4 ауд. год. щотижня; перший тиждень занять – лекційний). Вивчення курсу передбачає аудиторну (лекції – 30 год.; семінари – 26 год.) і самостійну роботу (52 год.). Загальна кількість годин, відведених на опанування дисципліни – 106 (3 кредити ЄКТС). У лекціях здійснюється аналіз основних понять, ідей та підходів, які склалися в філософії протягом століть. Семінарські заняття спрямовано формування навичок читання та інтерпретації філософських текстів, критичного аналізу різних аспектів суспільного та особистого життя.

Курс «Філософія» є важливою складовою підготовки бакалаврів з напряму 6.0030101 – соціологія;6.030104 – політологія; 6.130102 – соціальна робота до фахової діяльності в галузі освіти і соціально – політичних наук.

Вивчення курсу «Філософія» поглиблює знання і навички, набуті під час вивчення нормативних дисциплін циклу соціально-політичної підготовки – соціології, політології та соціальної роботи.

Він сприяє:

 

 

За результатами вивчення курсу «Філософія» студент повинен знати:

· базові поняття та проблеми філософії;

· Основні філософські дисципліни, розуміти їх специфіку;

· Основні етапи історичного розвитку філософії;

· Напрями розвитку сучасної філософії;

· відомих філософів, як минулого, так і сучасності, знати специфіку їхньої філософської позиції, а також внесок у розвиток філософської думки та культури;

 

Студент повинен вміти:

· читати та аналізувати філософські тексти: визначати основні поняття та проблеми, що характеризують позицію філософів минулого та сучасності;

· Самостійно формулювати ідею (ідеї) філософського тексту, відтворювати логіку міркувань або аргументації;

· Формулювати своє ставлення до філософських позицій мислителі минулого та сучасності;

· Ставити запитання та вносити свої пропозиції у процесі обговорення текстів та ідей філософів;

· Чітко та аргументовано висловлювати свою думку.