Тема 1.10. Практичний спосіб людського буття в природному та соціальному культурному просторі

Основоположні принципи філософської антропології. Філософські концепції людини. Передумови виділення людиноподібної істоти з природно-тваринного світу і створення світу соціального. Поняття соціального у філософії.

Мова як феномен життєдіяльності і культури. Спілкуван­ня як необхідна всезагальпа передумова формування й розвитку особи. Міжособистісне та суспільне спілкування.

Соціум як історія людської життєдіяльності. Свідомий характер людської життєдіяльності. Єдність сфер людської життєдіяльності (матеріальної, соціально-політичної, духовної, культурно-побутової). Людина як суб'єкт і головна дійова особа соціально-культурного простору. Людське буття як цілісна єдність при­родного, соціального та духовного. Основні форми буття людини.

Єдність предметно-діяльного формування і саморозвитку людини, матеріальне буття і небуття.

Спосіб життя людини як синтетична характеристика типових видів життєдіяльності людей в єдності з умовами життя суспільства (праця і побут, суспільне життя і розвиток духовної культури, стиль життя, духовні цінності тощо).

Реалізація способу життя людини через діяльність (виробництво, розподіл, обмін, споживання). Діяльність людини як всезагальна умова існування соціального. Історія суспільства - розвиток діяльності людей, котрі переслідують свої цілі. Потреби та інтереси як спонукальні мотиви діяльності людей. Творення соціуму як культури.

 

План