Романський період

Зм ст 1. Вступ 2. Образотворче мистецтво 3. Писемн сть 4. Скульптура 5. Арх тектура 6. Висновок 1.Середньов ччя створило сво форми художнього вираження. Мистецтво було засобом в дображення вищо незримо краси, що перебува в надприродному св т , за межами земного буття. Середньов чна культура з моменту свого виникнення тяж ла до енциклопедизму, ц л сного охоплення всього снуючого.У ф лософ , науц , л тератур це виражалося в створенн всеохоплюючих енциклопед й. Середньов чн собори те ж були сво р дними кам яними енциклопед ями ун версального знання.

Майстри, що будували собори намагалися показати св т у його р зноман тт завершен й гармон йн й дност. У X ст. склада ться романський стиль. В н яскраво поданий у Франц . тал , Н меччин. Романськ собори, кам ян з склеп нчатим перекриттям, прост сувор. У них могутн ст ни, це, по сут, храми фортец. Романська скульптура, що прикраша храми, ут лю не т льки деал зоване уявлення, але й напружен образи реального життя реальних людей середньов ччя. Романський пер од це пора найвищого розкв ту середньов чно культури св тсько л тератури поез, театру, в якому ставлять м стер, св тськ фарси музики, де на зм ну ун сону прийшло багатоголосся церковних хорових г мн в. 2.В образотворчому мистецтв Середньов чно вропи пану к лька напрямк в. Глибинн процеси становлення нац онально св домост в вроп к нця ХV початку Х Х стол ття в дкрили народам цього рег ону хн величне минуле, пробуджували ц кав сть до Середньов ччя та його культури.

Образотворче мистецтво вропи час в Середньов ччя Х-Х стол ть спира ться на п д рунтя, що утворилося за тисячол ття в д к нця V до початку Х V стол ття. Звернення до джерел не надто давнього минулого стало поштовхом формування й розвитку у вропейському мистецтв романтизму.

За романтичною концепц ю основний художн й стиль Середньов ччя готика мав змогу пост йно розвиватися завдяки сво й принципов й внутр шн й незавершеност. Кр м того у мистецтв цього часу снував ще один стиль романський.

Под л цей з явився лише на початку ХХ ст але при вс й сво й умовност в н ма певн п дстави. Як у розвитку образотворчого мистецтва Середньов чно вропи, так в розвитку вс культури ц доби вид ляють к лька етап в Ранн феодал зм V-V . Зр лий феодал зм Х V-XVI . П зн й феодал зм ХIV-XVI . Яскрава стил стична дн сть в р зних видах мистецтва вс х рег онах характерна для готичного стилю, а передуючий йому стиль романський стилем пошуку диного стилю. У кожн й з молодих вропейських кра н прагнення до стильово дност мистецтва виражалось у сво р дний спос б кожне корол вство виробило св й б льш або менш значно в др знялося в д романського мистецтва тал, а н мецький романський стиль в дчутно р зниться в д англ йського. Важливе м сце пос дала

Арх тектура

нев домий талановитий поет виклав два цикли народних легенд, як снувал... 4.Значного розвитку у цей час набула скульптура. Вона прикрашала не ли... 5.У культов й арх тектур романського пер оду дерево вит снив кам нь. Церкви, збудован на дороз до святих м сць, були величезн за розм рами,... В ц лому сл д в дзначити, що середньов чне мистецтво вропи мало сво р ...