Визначення призначення програми.

Перш ніж приступати до дослідження, необхідно визначити призначення програми. Деяке уявлення про це отримується ще під час установки, але бувають випадки, коли такої попередньої інформації немає.

Якщо зробити висновки про призначення програми в результаті аналізу її вікна не можливо, краще звернутися до документації. В багатьох програмах довідкова система містить спеціальний розділ, що описує призначення програми.

Якщо ніяка документація не доступна, треба уважніше вивчити вікно програми. Вид і зміст пунктів рядка меню, кнопки інструментальних панелей і інші доступні елементи управління теж звичайно дозволяють зробити висновок про призначення програми.

Наприклад, якщо рядок меню містить пункт Формат, значить це – редактор невідомого призначення і треба з'ясувати, з якими типами документів він дозволяє працювати. На це ж указує панель інструментів, що містить кнопки для вставки об'єктів. Накопичення досвіду роботи і знайомства з програмами різних класів дає змогу навчитись визначати призначення програм досить швидко.

Якщо спроби визначити призначення програми не досягли успіху, слід знову поставити собі питання: «Чи варта ця програма того, щоб її освоювати?». Якщо автори програми не визнали потрібним або не зуміли створити дружній інтерфейс і зрозумілу довідкову систему, то чи можна розраховувати на те, що інші елементи програми відпрацювали якісно? Як правило, відповідь негативна, а час, витрачений на ознайомлення з сумнівною програмою, напевно можна провести з набагато більшою користю.