Дослідження рядка меню.

У багатьох додатках Windows більшість операцій можна виконати декількома способами. Для цієї мети можна використовувати команди рядка меню, кнопки панелі інструментів, контекстні меню, що відкриваються натисненням правої кнопки мишки, а також клавіатурні команди.

Найбільший інтерес представляє рядок меню. Ним не завжди зручно користуватися в реальній роботі, але при дослідженні незнайомої програми цей елемент управління незамінний. У додатках Windows діє загальний принцип: все, що можна зробити в програмі, можна зробити засобами рядка меню, не вдаючись до інших елементів.

Перші пункти рядка меню практично стандартні. Пункти меню Файл (File) містять операції для роботи з файлами, засоби управління друком, команди для завершення роботи.

Меню Правка (Edit) може іменуватися як Редактирование, і при цьому вводити користувача в оману, оскільки тут, як правило, не містяться команди редагування, а містяться команди роботи з буфером обміну, відміни і повторення операцій, контекстного пошуку і заміни.

Третій пункт в рядку меню зазвичай називається Вид (View). Це вельми важливий пункт для первинного ознайомлення з програмою. Якщо на екрані немає очікуваних знайомих елементів управління, треба перевірити, що можна включити до меню Вид.

Подальші пункти меню можуть бути різними і йти в різному порядку. Виключенням є тільки вже згаданий пункт «?» (Help), який традиційно розташовується в самому кінці рядка меню.

Деякі пункти рядка меню не є обов'язковими, але використовуються досить часто. Пункт Вставка (Insert) служить для вставки об'єктів, створених іншими програмами. Пункт Формат (Format) використовується для форматування елементів документа. Пункт Сервис (Tools) містить команди допоміжних операцій, і при першому знайомстві в нього можна не заглядати. Іноді до рядка меню виноситься і меню настройки програми, яке частіше за все називається Параметри (Options або Settings).