Налаштування програми як засіб аналізу

Цікавий підхід до освоєння програми полягає в зміні її налаштувань. Річ у тому, що варіанти налаштування програми відображають її можливості. Тому з'ясування того, які параметри налаштування можна змінити, дозволяє досить точно з'ясувати, на що здатна програма. При цьому змінювати налаштування не обов'язково. Досить відкрити відповідне діалогове вікно (або декілька вікон) і просто подивитися, які параметри можна регулювати.

Діалогові вікна налаштувань програми звичайно відкриваються через Вид. Якщо в рядку меню є пункт Сервис, треба перевірити вміст його меню. Відповідні пункти можуть називатися Параметри, Настройка або Свойства.

Пункт Свойства в меню Файл звичайно не має відношення до налаштування програми і дозволяє одержати інформацію про властивості поточного виділеного об'єкту або документа в цілому.

Діалогові вікна налаштування параметрів програми зазвичай містять численні вкладки, призначені для налаштування різних груп параметрів. Одні з них важливі більш, інші – менш, але оцінити їх призначення і важливість можна тільки проглянувши їх всі. Особливо цінні вкладки, що мають область попереднього перегляду. Вони дозволяють експериментувати з параметрами налаштування на наочних моделях. Після експериментів діалогові вікна закриваються натисненням на кнопці Отмена або на закриваючій кнопці у рядку заголовка.