Обережно! Програми сумнівного походження!

Число програм, що випускаються в світі за рік вимірюється багатьма тисячами, і чимала частина цих програм може поступати з сумнівних джерел. Спроба «освоєння» програми сумнівного походження може надовго запам'ятатися тим скільки часу піде на усунення наслідків.

Відносно надійними можна вважати програми, створені крупними або відомими фірмами-виробниками і придбані в офіційному порядку. Установка такої програми на комп'ютер і спроба зайнятися її вивченням навряд чи приведе до яких-небудь неприємних наслідків. Видалення такої програми теж, швидше за все, відбудеться коректно.

Умовно-безкоштовні програми й інші програми, поширювані в збірниках, що додаються до періодичних видань, представляють більш небезпечну категорію. Через їх кількість вони не можуть бути однаково надійними. В ході установки, перегляду і подальшого видалення цих програм може порушуватися працездатність інших програм або всієї операційної системи. Після їх видалення на жорсткому диску нерідко залишаються «хвости» у вигляді невидалених файлів, які займають робочий простір і знижують продуктивність роботи комп'ютеру. Регулярний «перегляд» збірників випадкових програм на комп'ютері можливий, але він вимагає регулярної чистки жорсткого диску і періодичного перевстановлення операційної систем (бажано плановою, а не аварійною).

Особливу небезпеку представляють програми, одержані з невідомих і сумнівних джерел. З цієї точки зору до «сумнівних» відносяться програми, одержані від друзів і знайомих, а також всі файли, завантажені з Internet. Підходити до таких програм слід з особливою обережністю, утримуючись від їх користування просто з цікавості. Перевірка на відсутність вірусів перед установкою таких програм обов'язкова.

Особливу категорію представляють програми, одержувані електронною поштою від невідомих доброзичливців. Всі програмні файли, одержані без запиту, повинні бути знищуватися негайно без перегляду і оцінки їх корисності.