Тема 1.3 Основи роботи з текстовими процесорами. MS Word. Редагування та форматування текстів.

 

Мета: Ознайомитися з основними можливостями текстових процесорів та прийомами їх використання.

 

Теоретичні відомості:

 

Див. Лекції, підручники.

 

Завдання:

 

1. Відкрити файл «ОФИС» у папці своєї групи.

2. Виділити весь текст і виконати команди Сервис/Язык/Выбрать язык, та Сервис/Правописание для того щоб провести перевірку правопису за правилами російської мови.

3. Перевірку та виправлення помилок у тексті провести за допомогою контекстного меню (вказівник миші переводиться на підкреслене слово, натискається права кнопка миші, потім лівою кнопкою вибирається відповідний елемент меню).

4. За допомогою команди Правка/Заменить видалити зайві пробіли (два пробіли замінити на один), процес заміни продовжувати до тих пір, доки в результаті поточної дії не буде проведено 0 замін.

5. На панелі стандартних інструментів включити Недруковані символи та з’єднати розірвані речення, видаляючи зайві пробіли на початку й на кінці абзаців.

6. Поміняти місцями фрагменти тексту з заголовками «ОФИС» і «ТАКТИЧНОСТЬ», користуючись командами меню Правка.

7. Відформатувати всі абзаци тексту за шириною з абзацним відступом 1 см, за виключенням заголовків. Заголовки відформатувати по центру.

8. Фрагмент «ТАКТИЧНОСТЬ» оформити шрифтом: розмір 14, напівжирний, Times New Roman, а фрагмент «ОФИС» – розмір 12, курсив, Arial. Заголовки фрагментів оформити, використовуючи інструменти: Цвет шрифта , Выделение цветом , накреслення Напівжирний, розмір шрифту вибрати на 4 пт більший, ніж у відповідному фрагменті.

9. Файл зберегти у своїй папці з ім’ям «ОФИС ИЗМЕНЕННЫЙ».

 

Запитання для контролю та самоконтролю:

 

1) Визначити основні можливості програм для обробки текстів. Навести приклади.

2) Пояснити відмінності між назвами текстовий редактор та текстовий процесор.

3) Дати опис вікна програми MS Word.

4) Пояснити основні прийоми роботи користувача з програмою MS Word.

5) Дати пояснення дій користувача для виконання створення/збереження нового документа, введення/видалення вмісту, виділення, копіювання/вставки та форматування фрагменту документа.