Супровідна документація

Практично до всіх програм додається, крім довідкової системи, електронна та друкована документація. Вони є джерелом корисної інформації про програму і нехтувати ними не слід.

Знайомство з програмою починається з інформаційних екранів, супроводжуючих її установку. Поки йде установка, слід дізнатися якомога більше про призначення програми, її можливості. Це допомагає зрозуміти, що слід розшукувати в програмі після її установки.

Друкована документація додається до програм, куплених в магазинах. Звичайно це досить обширне керівництво об'ємом до декілька сотень сторінок. Саме об'єм такого керівництва часто зводить нанівець бажання уважно його прочитати. Дійсно, немає сенсу досліджувати керівництво, якщо відповідь на питання можна одержати більш простими засобами. Проте, у разі труднощів, керівництво з користування програмою — це одне з найзручніших та найвичерпніших джерел необхідної інформації.

У багатьох випадках додаткова довідкова інформація до програми надається у вигляді текстових файлів, що входять до складу дистрибутивного комплекту. Історично склалося так, що ці файли мають ім'я README, що походить від англійської фрази: «Read me (Прочитай мене)». Файл README містить інформацію про установку програми, доповнення і уточнення до друкованого керівництва, а також іншу інформацію, яку автори програми визнали потрібним опублікувати. Для умовно-безкоштовних програм і невеликих службових програм, поширюваних через Internet, цей файл може містити повну електронну версію керівництва. Програми, поширювані через Internet, можуть включати і інші текстові інформаційні файли. Ці файли можу мати розширення .NFO, .DIZ і деякі інші.