Довідкова і навчальна література

Робота зі складними програмами може викликати труднощі в початківців і навіть у досвідчених користувачів. Більшість питань, що мають загальний інтерес, розглядається в спеціалізованій літературі. Майже за будь-якою відомою програмою можна знайти декілька книг, розрахованих на різний рівень підготовки читача.

У світі щорічно випускається велика кількість книг, присвячених програмам, що широко використовуються. Автори цих книг звичайно є експертами у відповідній області, вміють провести малодосвідченого користувача через всі етапи навчання.

Значна частина світового асортименту комп'ютерної літератури перекладається на російську та українську мови, причому вельми оперативно, але якщо є можливість вибору, то слід віддавати перевагу книгам вітчизняних авторів, а не перекладам. Ці книги краще адаптовані для вітчизняного читача, їх автори не обмежуються переказом офіційної інструкції до програми і діляться корисними порадами і практичним досвідом.

Купуючи перекладену літературу, слід перш за все оцінити якість мови. Цю оцінку може зробити кожний, оскільки вона не вимагає спеціальної освіти. Кількість перекладеної літератури з комп'ютерної тематики набагато перевищує можливості професійних перекладачів і наукових редакторів, здатних робити цю роботу якісно. Помилки в науковому змісті книги читач знайде не відразу, зате мова викладу негайно видає неякісну роботу.