Нформація з Internet

У випадках, коли «звичні» джерела не дозволяють одержати потрібні відомості про програму, можна звернутися до скарбниці інформації якою є Internet. Пошук інформації в Internet зв'язаний з деякими складностями, проте в Мережі є відповіді на велику кількість питань. Звернемо увагу на ресурси, перелічені далі.

Основні сторінки компаній-виробників і окремих авторів програм. Усі основні компанії і автори, що створюють програми для комп'ютерів, представлені в Internet. За допомогою пошукової системи неважко знайти Web-сторінку, присвячену потрібній програмі або серії програм. Така сторінка може містити відомості про останню версію програми, «заплатки», пов'язані з доробкою програми або виправленням помилок, а також посилання на інші Web-документи присвячені цим же питанням. Тут же нерідко можна знайти безкоштовні, умовно-безкоштовні, демонстраційні, пробні версії програм.

Файли відповідей на питання, що часто зустрічаються. У World Wide Web існує чимало архівів, в яких нагромаджуються текстові файли відповідей на питання, що часто ставляться, за різними широко поширеними програмами. Ці файли позначаються англійським скороченням FAQ (Frequently Asked Questions). Такі документи постійно розвиваються, і їх об'єм поступово наростає. В них можна знайти відомості про прийоми виконання як типових, так і незвичайних операцій, а також про те, як вирішувати характерні проблеми.

Особисті сторінки користувачів, присвячені конкретним програмам. Число існуючих Web-сторінок досягає в даний час сотень мільйонів, так що практично з будь-якого питання знаходяться ентузіасти, що визначили питання гідні уваги й створили Web-сторінку для їх освітлення. Навіть для маловідомих програм в Internet можна знайти розповідаючі про них Web-сторінки. Автори сторінок, присвячених одній програмі, зазвичай знайомі із сторінками інших авторів, що займаються тією ж темою, і, як правило, встановлюють на своїх сторінках посилання, дозволяючі продовжити пошук.

Дискусійні форуми і телеконференції. Розміщення інформації на Web-сторінках, як правило, ініціалізувалося автором. Тобто, автор сам вирішує, про що він хоче розказати своїм читачам. В той же час, часто бажано мати нагоду самому поставити питання. В Internet є служби, що дозволяють звернутися до всього світу і одержати відповідь від людей, здатних його дати.

Дискусійні форуми (Chat-конференції) — це тематичні Web-вузли, що надають відвідувачу можливість поставити питання або відповісти на повідомлення, залишене іншим відвідувачем. Будь-який з відвідувачів може прочитати хроніку обговорення, яке вже йшло на цьому Web-вузлі.

Телеконференції (групи новин) спеціально призначені для збору повідомлень, пов'язаних з обговоренням якої-небудь теми. Ці засоби надають найкращу можливість одержати конкретну відповідь на конкретне питання, якщо вдається відшукати конференцію, присвячену обговоренню потрібної теми.

Списки розсилки. Це спеціалізована послуга електронної пошти Internet. Підписавшися на одному з Web-вузлів на список розсилки, присвячений тій або іншій програмі, можна щодня одержувати електронною поштою всі повідомлення (питання і відповіді), які надходять від інших учасників списку розсилки. При необхідності можна відправити своє питання і незабаром почати одержувати поради і рекомендації від колег.

 

3. Методика ознайомлення з новими програмами