Розчину на фіксованій довжині хвилі випромінювання

Для цього (див. рис. 2):

1. Налити в одну кювету розчинник (дистильовану воду), а в іншу – досліджуваний розчин.

2. Розмістити заповнені кювети в кюветний відсік фотометра: розчинник у віддалене положення, а досліджуваний розчин – у ближнє положення. Закрити кришку 3 відсіку.

3. Перевести важіль 2 переміщення кювет в крайнє ліве положення. При цьому на шляху світлового пучка розміщується кювета з розчинником.

4. Ручкою 1 встановити довжину хвилі l= 600 нм.

5. При закритій кришці 3 фотометра натиснути клавішу “Г” (градуювання) на клавіатурі 4 мікропроцесорної системи. На нижньому світловому табло 5, ліворуч від коми, висвітиться символ “Г”.

6. Натиснути клавішу “П” на клавіатурі мікропроцесорної системи спектрофотометра. При цьому на табло 5 висвітиться символ “П”, а зліва від нього число 100% з можливим невеликим (±2) відхиленням. Це означає, що розчинник має 100% прозорість.

7. Перевести важіль 2 в крайнє праве положення. При цьому на шляху монохроматичного пучка розміститься кювета з досліджуваним розчином, а на табло 5 одночасно висвітиться нове значення коефіцієнта пропускання, який характеризує прозорість досліджуваного розчину.

8. Проведіть два повторні вимірювання на цій же довжині хвилі і переконайтесь в надійності відтворення чисельних значень. Дані вимірювань запишіть в таблицю 2.

9. Провести вимірювання, повторюючи п.п. 5–8 цього завдання, однак замість клавіші “П” натисніть клавішу “Е”.

10. Обчислити середні значення вимірюваних величин.

Таблиця 2

№ п/п l, нм t, % D,%
     
     
     
сер.      

ЗАВДАННЯ 3. Провести вимірювання та побудувати графік спектрального розподілу