Проведення дослідів

1. Ознайомитися з приладами, апаратами і обладнанням експериментальної установки, записати їх технічні характеристики в протокол випробування.

2. Приєднати регулювальний автотрансформатор TV1 до мережі A, B змінної напруги через двополюсний автоматичний вимикач QF1, скласти послідовну частину електричного кола, після чого ввімкнути вольтметр, частотомір і паралельну обмотку ватметра.

3. Поставити ручку регулювального автотрансформатора TV1 в положення, що забезпечує нульову напругу на затискачах електричного кола, вставити вилки в штепсельні гнізда реактивних елементів.

Рис. 3.4. Схема експериментальної установки для дослідження лінійного нерозгалуженого електричного кола синусоїдного струму.

4. Після перевірки керівником правильності з’єднань увімкнути двополюсний автоматичний вимикач QF1, поступовим повертанням ручки регулювального автотрансформатора TV1 встановити задану напругу U на вході електричного кола і підтримувати її незмінною на протязі усього досліду, записати покази всіх приладів.

5. Зробити те саме при вмиканні індуктивної котушки, конденсатора, а потім при послідовному з’єднанні резистора з індуктивною котушкою, резистора з конденсатором і при наявності в електричному колі всіх трьох послідовно з’єднаних елементів.

Під час проведення дослідів кількість елементів електричного кола встановлювати вмиканням одної або двох вилок у відповідні штепсельні гнізда, а напругу на затискачах окремих елементів вимірювати за допомогою вольтметра зі щупами.

Результати дослідів за пунктами 4 і 5 записати в таблицю:

№ досліду Напруга на затискачах кола U, В Частота f, Гц Струм I, А Активна потужність P, Вт Напруга на затискачах Положення вилок у штепсельних гніздах
UR, В UK, В UC, В XS1 XS2 XS3
            · ·
          ·   ·
          · ·  
                ·
              ·  
                   

Примітка. Знак · відповідає ввімкненій вилці ХР0.