рефераты конспекты курсовые дипломные лекции шпоры

Реферат Курсовая Конспект

Дослідити електричний стан лінійного розгалуженого кола при різних режимах

Дослідити електричний стан лінійного розгалуженого кола при різних режимах - раздел Образование, Електричні І Магнітні Кола ...

ЕЛЕКТРИЧНІ І МАГНІТНІ КОЛА

РОБОТА 1

Лінійне розгалужене електричне коло постійного струму

Мета роботи

1. Дослідити електричний стан лінійного розгалуженого кола при різних режимах.

2. Встановити вплив зміни опору пасивної вітки на розподіл струмів в окремих ділянках кола.

3. Збудувати потенційну діаграму контура електричного кола.

Основні теоретичні положення

До запису рівнянь за законами Кірхгофа слід на схемі позначити умовні додатні напрями струмів окремих віток, а потім скласти вузлові рівняння згідно… . Оскільки кількість невідомих стру­мів, яка дорівнює кількості віток більше за кількість рівнянь, слід скласти контурні…

Опис експериментальної установки

Рис. 1.3. Схема експериментальної установки для дослідження лінійного …

Проведення дослідів

2. Розімкнути однополюсні вимикачі SA1, SA2, скласти кожну активну ві­тку електричного кола, а потім з’єднати всі вітки паралельно. 3. Після перевірки керівником правильності з’єднань, виміряти ЕРС… Дані спостережень записати в таблицю: № досліду ЕРС, В Кількість акумуляторів у батареях,…

Опрацювання результатів дослідів

; . Результати розрахунків записати в таблицю: № до­сліду , A … 2. Порівняти найбільші абсолютні значення (DІ)max, (DU)max з можли­вими похибками, які вносять вимірювальні прилади …

Запитання для самоперевірки

2. Що фізично означає перший закон Кірхгофа? 3. Які знаки приписують струмам, що спрямовані до вузлів електричного кола й… 4. Скільки незалежних вузлових рівнянь можна записати за першим законом Кірхгофа?

РОБОТА 2

Нелінійні електричні кола постійного струму

Мета роботи

1. Вивчити типи і властивості елементів електричних кіл.

2. Збудувати ампер-вольтні, ом-вольтні і ом-амперні характеристики різних елементів.

3. Виконати графічний розрахунок нелінійних кіл постійного струму і пе­ревірити його дослідом.

Основні теоретичні положення

Нелінійні елементи бувають некеровані й керовані. Перші – двопо­люсники, до яких відносять напівпровідникові резистори і діоди, а другі -… Електричні властивості некерованих нелінійних елементів ілюструють… Лінійні елементи – металічні резистори мають не­змінний опір, внаслідок чого їх ампер-вольтні характеристики є прямі…

Опис експериментальної установки

Живлення установки здійснюють від мережі постійної напруги че­рез двополюсний автоматичний вимикач QF1, обмежуючий резистор Rд і поді­льник напруги…  

Проведення дослідів

2. Приєднати до мережі постійної напруги через двополюсний автоматич­ний вимикач QF1 і обмежуючий резистор Rд подільник напруги, до якого через… 3. Після перевірки керівником правильності з’єднань, поставити повзунок… Повторити ті самі досліди, увімкнувши двополюсний двопозиційний перемикач SA1 у праве положення.

Опрацювання результатів дослідів

Результати розрахунків записати в таблицю:   № до­сліду Лінійний резистор Нелінійний резистор   … 2. Побудувати ампер-вольтну I(U), ом-вольтну R(U) і ом-амперну R(I)… 3. Обчислити для кожного елемента відношення і зробити висно­вок, який з них слід вважати лінійним, а який…

Запитання для самоперевірки

2. Які властивості мають термістори і позистори? 3. Які характеристики відображають властивості елементів електричного кола? … 4. Що називають ампер-вольтними характеристиками окремих елементів?

РОБОТА 3

Лінійне нерозгалужене електричне коло синусоїдного струму

Мета роботи

1. Дослідити електричний стан лінійного нерозгалуженого електричного кола синусоїдного струму при різних приймачах.

2. Побудувати за дослідними даними векторні діаграми напруг і струму.

3. Визначити параметри окремих елементів електричного кола і коефіцієнт потужності установки.

Основні теоретичні положення

Вмикання такого кола на синусоїдну напругу викликає відповідний синусоїдний, або гармонічний, струм

Опис експериментальної установки

Установка живиться від мережі A, B змінної напруги через двополюсний автоматичний вимикач QF1 і регулювальний автотрансформатор TV1, яким слід…

Проведення дослідів

2. Приєднати регулювальний автотрансформатор TV1 до мережі A, B змінної напруги через двополюсний автоматичний вимикач QF1, скласти послідовну… 3. Поставити ручку регулювального автотрансформатора TV1 в положення, що… 4. Після перевірки керівником правильності з’єднань увімкнути двополюсний автоматичний вимикач QF1, поступовим…

Опрацювання результатів дослідів

2. Користуючись векторними діаграмами напруг і струму і відповідними формулами обчислити для всіх дослідів коефіцієнти потужності всього кола і… Результати розрахунків записати в таблицю: № досліду Дані… 3. Скласти висновок за результатами виконаної роботи.

Запитання для самоперевірки

2. Що називають індуктивним і ємнісним опорами? 3. Як впливає зміна частоти прикладеної синусоїдної напруги на реактивний опір… 4. Від чого залежить резонансна частота?

РОБОТА 4

Лінійне розгалужене електричне коло синусоїдного струму

Мета роботи

1. Дослідити електричний стан лінійного розгалуженого електричного кола синусоїдного струму при різних режимах.

2. Побудувати за дослідними даними векторні діаграми напруги і струмів.

3. Одержати суміщені осцилограми напруги і струму при заданих режимах електричного кола.

Основні теоретичні положення

, де u, Um - відповідно миттєва напруга і амплітуда напруги; w – кутова частота;

Опис експериментальної установки

Установка живиться від мережі А, В змінної напруги через двополюсний автоматичний вимикач QF1 і регулювальний автотрансформатор TV1 за допомогою…

Проведення дослідів

2. Приєднати регулювальний автотрансформатор TV1 до мережі A, B змінної напруги через двополюсний автоматичний вимикач QF1, скласти послідовну… 3. Поставити ручку регулювального автотрансформатора TV1 в положення, яке… 4. Після перевірки керівником правильності з’єднань увімкнути двополюсний автоматичний вимикач QF1, поступовим…

Опрацювання результатів досліду

Результати розрахунків записати в таблицю: № досліду Дані спостережень Результати обчислень U, B f, Гц … 2. Побудувати в масштабі за допомогою циркуля методом засічок три векторні… 3. Накреслити в масштабі в одній системі координат графіки cos j(C), Z(C), I(C), I1(С), I2(С), а в іншій системі -…

Запитання для самоперевірки

2. Від яких величин залежить знак реактивного опору вітки електричного кола? 3. Як розрахувати діючий струм нерозгалуженій частині розгалуженого… 4. В якому електричному колі може виникнути резонанс струмів і що для цього необхідно?

РОБОТА 5

Трифазне електричне коло із з'єднанням приймачів зіркою

Мета роботи

1. Засвоїти метод знаходження нейтрального і лінійних проводів, знайти співвідношення між діючими лінійними і фазними напругами для різних приймачів, з'єднаних зіркою.

2. Побудувати за дослідними даними векторні і потенціальні діаграми напруг і векторні діаграми струмів при різних режимах трифазного кола.

3. З'ясувати вплив обриву нейтрального або лінійного проводу на особливості роботи окремих приймачів трифазної установки.

Основні теоретичні положення

Діючі напруги UАВ, UВС, UСА, які є між відповідними лінійними проводами, звичайно однакові і зсунуті за фазою одна відносно другої на . Ці напруги… Лінійні напруги зв'язані з фазними такими векторними рівняннями: UAB=UA–UB;

Опис експериментальної установки

Амперметрами PA1, PA2, PA3 вимірюють струми IA, IB, IC, а амперметром PA0 - струм IN нейтрального проводу. Вольтметром PV1 зі щупами вимірюють по…  

Проведення дослідів

2. Ввімкнути триполюсний автоматичний вимикач QF1, приєднати контрольну лампу HL1 зі щупами, розраховану на лінійну напругу, по черзі до кожної пари… 3. Розімкнути триполюсний автоматичний вимикач QF1, скласти спочатку… 4. Розімкнути всі вимикачі SA1, SA2, SA3 лампових реостатів EL, індуктивної котушки L і конденсатора C, поставити…

Опрацювання результатів дослідів

2. Обчислити коефіцієнти потужності cosjA, cosjB, cosjC, окремих приймачів за даними досліду 4 і результати розрахунків записати в таблицю: … 3. Побудувати в масштабі за дослідними даними циркулем методом засічок… 4. Визначити графічно струм у нейтральному проводі й порівняти його з експериментально знайденим струмом IN,…

Запитання для самоперевірки

2. Яке є співвідношення між діючими лінійними і фазними напругами трифазної чотирипровідної мережі? 3. Як експериментально знайти нейтральний і лінійні проводи? 4. Як три однофазні приймача з'єднати зіркою?

РОБОТА 6

Трифазне електричне коло із з'єднанням приймачів трикутником

Мета роботи

1. Оволодіти методом визначення послідовності слідування фаз напруг у трифазної трипровідної мережі, знайти співвідношення між діючими лінійними і фазними струмами для різних приймачів, з'єднаних трикутником.

2. Побудувати за дослідними даними векторні діаграми напруг і струмів при різних режимах трифазної системи.

3. З'ясувати вплив обриву лінійного проводу на роботу трифазної установки.

Основні теоретичні положення

UA = Umsinwt; UB= Umsin(wt); UC = Umsin(wt) з однаковою амплітудою Um, зсунуті за фазою одна відносно одної на , які… ,

Опис експериментальної установки

Рис. 6.5. Схема експериментальної установки для дослідження трифазного… Вона складається з трьох лампових реостатів EL1, EL2, EL3, індуктивної котушки Zк і конденсатора C, які живляться від…

Проведення дослідів

2. Приєднати фазопокажчик до затискачів трифазної мережі на робочому щітку, увімкнути триполюсний автоматичний вимикач QF1 і спостерігати напрям… 3. Скласти всі послідовні кола від затискачів робочого щітка до вхідних… 4. Розімкнути вимикачі лампових реостатів SA1, індуктивної котушки SA2 і конденсатора SA3.

Опрацювання результатів дослідів

2. Побудувати в масштабі за дослідними даними циркулем методом засічок векторні діаграми напруг і струмів для симетричного активного навантаження… 3. Визначити з векторної діаграми напруг і струмів для несиметричного… 4. Обчислити активну потужність кожної фази приймачів для всіх випадків навантаження, використовуючи фазні напругу,…

Запитання для самоперевірки

2. За якою ознакою можна робити висновок про послідовність слідування фаз трьох синусоїдних напруг, що утворюють трифазну систему? 3. Що таке фазопокажчик і як ним користуватись? 4. Як визначити послідовність слідування фаз напруг трифазної мережі?

РОБОТА 7

Перехідні процеси в лінійних нерозгалужених електричних колах

Мета роботи

1. Дослідити перехідні процеси в лінійних нерозгалужених електричних колах при наявності одного і двох неоднорідних електричних нагромаджувачів енергії.

2. Виявити вплив параметрів елементів електричного кола на характер перехідних процесів.

3. Одержати осцилограми перехідних напруг і струмів при аперіодичних та коливальних процесах в нерозгалужених електричних колах.

Основні теоретичні положення

Періодична повторюваність перехідних процесів забезпечує нерухомість зображення кривих перехідних напруги і струму на екрані осцилографа, якщо їх… Перехідні процеси при вмиканні лінійного електричного кола з індуктивною… ,

Опис експериментальної установки

Живлення установки електричною енергією забезпечує електронний генератор G…

Проведення дослідів

2. Скласти послідовну частину електричного кола, ввімкнути змінний резистор R¢, однополюсні вимикачі SA1 і SA2, а потім приєднати штепсельні… 3. Після перевірки керівником правильності з’єднань ввімкнути вимикачі… 4. Вставити вилку XP0 осцилографа PG1 в штепсельні гнізда XS0, одержати на екрані нерухоме зображення графіка вхідної…

Опрацювання результатів досліду

Результати обчислень записати в таблицю: № досліду Параметри кола Сталі часу, с розрахунок дослід … 2. Визначити за осцилограмами перехідних струмів в колі і перехідних напруг на… Результати обробки осцилограм записати в таблицю: № досліду Струми, мкФ Напруги, мВ …

Запитання для самоперевірки

2. Від яких параметрів залежить стала часу електричного кола з одним електричним нагромаджувачем енергії? 3. Як знайти сталу часу за осцилограмою перехідного струму у колі? 4. Яка існує залежність між сталою часу і тривалістю перехідного процесу?

– Конец работы –

Используемые теги: Дослідити, електричний, стан, лінійного, розгалуженого, кола, різних, режимах0.115

Если Вам нужно дополнительный материал на эту тему, или Вы не нашли то, что искали, рекомендуем воспользоваться поиском по нашей базе работ: Дослідити електричний стан лінійного розгалуженого кола при різних режимах

Что будем делать с полученным материалом:

Если этот материал оказался полезным для Вас, Вы можете сохранить его на свою страничку в социальных сетях:

Еще рефераты, курсовые, дипломные работы на эту тему:

Під перехідним динамічним, нестаціонарним процесом або режимом в електричних колах розуміється процес переходу кола з одного усталеного стану режиму в інший
Вступ... Під перехідним динамічним нестаціонарним процесом або режимом в електричних... Перехідні процеси виникають при будь яких змінах режиму електричного кола при підключенні й відключенні кола при...

Типология авторитарных режимов (на примере режима санации Пилсудского в сравнении с режимом Гитлера)
Понятие «тоталитаризм» (от лат. totalis – весь, целый, полный) было впервые использовано в 1920-е г.г. итальянскими либералами Дж. Амендолой и П.… Тоталитарный режим характеризуется следующими чертами: 1) политические права… Под руководство правящей партии, фюрера, военного совета поставлены все существующие общественные организации,…

Понятие политический режим, его существенные характеристики. В чем различие понятий политический режим и форма правления
Оглавление... Предмет политологии Охарактеризуйте содержание изучаемых ее основных закономерностей развития политической сферы...

Политический режим. Типология политических режимов
В своей работе мне хотелось бы выяснить , что стоит за этими терминами. Начну с определения политического режима.Каждое государство имеет свой… Режим - управление, совокупность средств и методов осуществления экономической… Правильные формы государства монархия власть одного человека , аристократия власть в руках немногих лучших , полития…

Английское завоевание и колониальный режим в Индии
Вслед за португальцами в этом районе появились голландцы, которые вскоре, однако, сконцентрировали свои усилия на эксплуатации ресурсов богатой… После этого пришла очередь французов и англичан, не считая остальных,… Вторым из крупных государств, выступивших на политическую арену после развала империи, была Бенгалия.Английская…

Вплив різних факторів на ріст та розвиток ембріона, плода, дітей та дорослих людей різних вікових груп: фізичних хімічних, біологічних, екологічних, а також нікотину, алкоголю, наркотиків та ін
Відомо понад агентів які здатні викликати ураження плода на різних етапах... Проте кінцевий результат шкідливої дії визначається не стільки специфічністю чинника скільки періодом розвитку...

Планирование действий по предупреждению и ликвидации чрезвычайных ситуаций в мирное время в режимах повседневной деятельности, повышенной готовности и при режиме чрезвычайной ситуации
II. Основные поражающие факторы чрезвычайных ситуаций Основными поражающими факторами являются механические динамическиевзрывная волна, метательное… В настоящее время боевое оружие достигло невероятно высокой степени развития. Наряду с обычным оружием на вооружении армий имеется оружие массового поражения, мощность которого практически…

Политический режим. Типология политических режимов
В своей работе мне хотелось бы выяснить , что стоит за этими терминами. Начну с определения политического режима.Каждое государство имеет свой… Режим - управление, совокупность средств и методов осуществления экономической… Правильные формы государства монархия власть одного человека , аристократия власть в руках немногих лучших , полития…

Государственные границы. Режим территории
Большая часть приморских государств (их в мире около 100) имеет также территориальные воды (шириной — от 3 до 12 морских миль от берега). 2. К… Экономические зоны и шельфы часто превышают площадь сухопутной территории… На экономические зоны ныне приходится 40 % площади Мирового океана, в т. ч. районы, дающие 96 % мирового вылова рыбы.…

Выходные каскады в режиме "В"
Очень широкое применение в современной технике имеют усилители, у которых как управляющая, так и управляемая энергия представляют собой… Управляющий источник электрической энергии, от которого усиливаемые… Устройство, являющееся потребителем усиленных колебаний называют нагрузкой усилителя или просто нагрузкой; цепь…

0.032
Хотите получать на электронную почту самые свежие новости?
Education Insider Sample
Подпишитесь на Нашу рассылку
Наша политика приватности обеспечивает 100% безопасность и анонимность Ваших E-Mail
Реклама
Соответствующий теме материал
  • Похожее
  • По категориям
  • По работам
  • Правовой режим земель сельскохозяйственных На месте бывших колхозов и совхозов советского периода с течением времени доказавших свою несостоятельность пришили, как более перспективные формы… Важнейшей проблемой сейчас является правовой режим земель сельскохозяйственных… Эта проблема очень важна для нас, т.к. согласно статистике именно сельскохозяйственные коммерческие предприятия…
  • Типы и режимы воспроизводства населения Второй тип воспроизводства, «традиционный», или «патриархальный», доминирует в аграрном или на ранних стадиях индустриального общества. Главные… Но традиционно высокая рождаемость в основном сохраняется. В результате прирост населения здесь очень высок — 2,5—3,0 %о в год. Именно эти страны с «переходным» типом…
  • Исследование режимов работы теплофикационного энергоблока (Вариант 24) Заключение Библиографический список. Приложения. 30 Задание на курсовой проект по курсу «Общая энергетика» Студент:…
  • Постійний електричний струм Умови існування струму. Сторонні сили До провідників відносять будь-які речовини, які мають вільні електричні заряди незалежно від агрегатного стану… У джерелі струму перерозподіл зарядів на його клемах здійснюється за допомогою… У випадку замкнутого провідника сили електричного походження роботи не виконують.
  • Нелинейные электрические цепи в режиме постоянного тока Термин “безинерционный” обусловлен тем, что в данных цепях переходный процесс заканчивается мгновенно.При описании любого нового элемента… Свойства нелинейных двухполюсных резистивных элементов описываются своей… Различают два вида сопротивлений: статическое и динамическое. Статическое сопротивление в рабочей точке А (рис. 1.1)…