Проведення дослідів

1. Ознайомиться з приладами, апаратами і обладнанням експериментальної установки, записати їх технічні характеристики в протокол випробування.

2. Ввімкнути триполюсний автоматичний вимикач QF1, приєднати контрольну лампу HL1 зі щупами, розраховану на лінійну напругу, по черзі до кожної пари затискачів щитка робочого місця і визначити, який з затискачів з'єднаний із нейтральним проводом трифазної чотирипроводної мережі.

3. Розімкнути триполюсний автоматичний вимикач QF1, скласти спочатку послідовну частину кожної фази, потім з'єднати приймачі зіркою і приєднати нейтральну точку через амперметр PA0 і двополюсний двопозиційний перемикач SA0 до затискача нейтрального проводу робочого щитка, після чого приєднати паралельні обмотки ватметрів до перемикача SA0, а його до відповідного проводу трифазної мережі.

4. Розімкнути всі вимикачі SA1, SA2, SA3 лампових реостатів EL, індуктивної котушки L і конденсатора C, поставити ручки двополюсного двопозиційного перемикача SA0 у праву позицію.

5. Після перевірки керівником правильності з'єднань увімкнути триполюсний автоматичний вимикач QF1 і змінюючи вимикачами SA1, SA2, SA3 кількість увімкнених ламп EL у кожному ламповому реостаті, встановити симетричне активне навантаження фаз, при якому амперметри РА1, РА2, РА3 мають однакові покази. Амперметр PA0 увімкнений у нейтральний провід, показуватиме 0. Потім виміряти вольтметром PV1 зі щупами на затискачах приймачів три лінійні напруги UAB,UBC,UCA і три фазні напруги UA,UB,UC і записати покази всіх приладів у таблицю.

6. Перемкнути ручку двополюсного двопозиційного перемикача SA0 у ліву позицію і знову провести ті самі спостереження при вимкненому нейтральному проводі та записати дані в таблицю.

7. Створити несиметричне навантаження на фази для чого змінити кількість увімкнених ламп EL1, EL2, EL3 у лампових реостатах, увімкнути індуктивну котушку L і конденсатор C і записати відліки всіх приладів.

8. Перемкнути двополюсний двопозиційний перемикач SA0 у праву позицію і записати покази приладів для попереднього несиметричного режиму при наявності нейтрального проводу.

Звернути увагу на вплив нейтрального проводу при несиметричному навантаженні фаз на розжарення ниток електричних ламп EL1, EL2, EL3.

9. Не змінюючи навантаження, вимкнути триполюсний автоматичний вимикач QF1, від'єднати один з лінійних проводів, знову ввімкнути досліджувану трифазну установку з нейтральним проводом, а потім без нього і записати покази приладів, звернувши увагу на особливості даних режимів.

Результати дослідів за пунктами 5, 6, 7, 8, 9 записати в таблицю:

№ досліду Напруга, В Струм, А Активна потужність, Вт Позиція перемикача, SA0
лінійна фазна
UAB UBC UCA UA UB UC IA IB IC IN PA PB PC PAB PCB ліва права
                            ·
                      ·  
                      ·  
                            ·
                            ·
                      ·  

Примітка: знак · відповідає позиції рукоятки перемикача SA0.