Проведення дослідів

1. Ознайомитися приладами, апаратами і обладнанням експериментальної установки, записати в протокол дослідження їх технічні характеристики.

2. Скласти послідовну частину електричного кола, ввімкнути змінний резистор R¢, однополюсні вимикачі SA1 і SA2, а потім приєднати штепсельні гнізда XS0, XS1 і XS2.

3. Після перевірки керівником правильності з’єднань ввімкнути вимикачі електронних приладів.

4. Вставити вилку XP0 осцилографа PG1 в штепсельні гнізда XS0, одержати на екрані нерухоме зображення графіка вхідної напруги, скопіювати його на кальку, записати частоту коливань, тривалість імпульсу і паузи в таблицю:

№ досліду Частота коливань f, Гц Тривалість, мкс
імпульсу t1 паузи t2
     

5. Дослідити перехідні процеси в електричному колі з резистором і індуктивною котушкою. Для цього розімкнути однополюсний вимикач SA1, замкнути однополюсний вимикач SA2, встановити опори резисторів R і R¢ близькими до 40…50% їх найбільшого значення, встановити двополюсну вилку XP0 осцилографа в штепсельні гнізда XS1 і скопіювати на кальку осцилограму перехідного струму у колі.

6. Дослідити перехідні процеси в електричному колі з резистором і конденсатором. Для цього при розімкненому однополюсному вимикачу SA2 замкнути однополюсний вимикач SA1 і при раніше встановлених опорах резисторів R і R¢ по черзі вставити двополюсну вилку XP0 осцилографа в штепсельні гнізда XS2 і XS1, щоб дістати осцилограми перехідної напруги на затискачах конденсатора і перехідного струму у колі, які скопіювати на кальку.

7. Дослідити перехідні процеси в електричному колі з резистором, індуктивною котушкою і конденсатором, для чого розімкнути обидва однополюсні вимикачі SA1 і SA2. Провести три досліди і скопіювати на кальку осцилограми перехідних струмів і перехідних напруг на затискачах конденсатора при аперіодичних і коливальних процесах.

Результати дослідів за пунктами 5,6,7 записати в таблицю:

№ досліду   Осцилограми Параметри кола Примітка­
R, Ом R0, Ом L, Гн C, мкФ R¢, Ом
       
       
          ;
          ;
          ;