Проведення дослідів

1. Ознайомитися з приладами, апаратами і обладнанням експериментальної установки, записати в протокол випробовування їх технічні характе­ристики.

2. Приєднати до мережі постійної напруги через двополюсний автоматич­ний вимикач QF1 і обмежуючий резистор Rд подільник напруги, до якого через додатковий резистор R0 приєднати багатомежовий ампер­метр РА1, двополюсний двопозиційний перемикач SA1 і лінійний рези­стор Rл, а потім приєднати багатомежовий вольтметр PV1.

3. Після перевірки керівником правильності з’єднань, поставити повзунок подільника напруги RP1 у крайнє положення, при якому напруга дорів­нює нулю, увімкнути двополюсний двопозиційний перемикач SA1 у ліве положення, встановити потрібні межі вимірювання вольтметра і амперметра і замкнути двополюсний автоматичний вимикач QF1. По­ступово підвищувати напругу від нуля до такого значення, при якому встановлюється номінальний струм досліджуваного лінійного резистора і записувати покази вольтметра та амперметра при різному положенні повзунка подільника напруги RP1.

Повторити ті самі досліди, увімкнувши двополюсний двопозиційний перемикач SA1 у праве положення.

4. Виконати те саме при заміні лінійного резистора Rл нелінійним резисто­ром Rн, а потім напівпровідниковим діодом VD.

Результати спостережень за пунктами 3 і 4 записати в таблицю:

№ досліду Лінійний ре­зистор Нелінійний резистор Напівпровід­никовий діод Положення перемикача SA1
на­пруга U, B струм I, A на­пруга U, B струм I, A на­пруга U, B струм I, A
1...6             Ліве
7…12             Праве

5. Одержати з експерименту дані для побудови ампер-вольтних характерис­тик двох нелінійних електричних кіл, що складені з послідо­вно з’єднаних лінійного резистора Rл з нелінійним Rн і при їх парале­льному з’єднанні для одного з положень двополюсного двопозиційного перемикача SA1. Для цього слід приєднати досліджене електричне коло до джерела живлення і змінювати напругу від нуля до найбільшої, яка забезпечує встановлення струмів, що не перевищують номінальні струми досліджуваних резисторів, і записати покази вольтметра та ам­перметра.

Результати спостережень звести в таблицю:

 

  № досліду   Послідовне з’єднання резисторів Паралельне з’єднання резисторів
напруга U, B струм І, А напруга U, B струм І, А
1…6