Опрацювання результатів дослідів

1. Розрахувати для всіх дослідів опори лінійного резистора Rл, неліній­ного резистора Rн і напівпровідникового діода RVD.

Результати розрахунків записати в таблицю:

  № до­сліду Лінійний резистор Нелінійний резистор   Напівпровіднико­вий діод Поло­ження пере­микача SA1
Uл, В Iл, А Rл, Ом Uн, А Iн, В Rн, Ом UVD, B IVD, A RVD, Oм
1…6                   Ліве
7…12                   Праве

2. Побудувати ампер-вольтну I(U), ом-вольтну R(U) і ом-амперну R(I) ха­рактеристики кожного досліджуваного елемента електричного кола в загальній системі координат.

3. Обчислити для кожного елемента відношення і зробити висно­вок, який з них слід вважати лінійним, а який нелінійним.

4. За даними результатів досліду побудувати в одній системі координат ампер-вольтні характеристики лінійного резистора Iл(Uл) і нелінійного резистора Iн(Uн), користуючись якими накреслити графік I(Uл+Uн). Нанести на побудовані графіки експериментально знайдені точки (Uі, Iі) при дослідженні нелінійного кола з послідовно з’єднаними лінійним і нелінійним резисторами і подати міркування, що підтверджує графічний розрахунок нерозга­луженого нелінійного кола.

5. Знову побудувати в загальній системі координат графіки Iл(Uл), Iн(Uн), Iл+Iн(U) і нанести на них експериментально знайдені точки (Uі, Iі) при дослідженні нелінійного електричного кола з паралельно з’єднаними лінійним і нелінійним резисторами, і обґрунтувати справдження графічного розрахунку розгалуженого нелінійного кола.

6. Скласти висновок за результатами виконаної роботи.