Пристрій дугогасіння

При комутації електричними контактами електричних кіл під навантаженням між ними може виникати електрична дуга - електричний розряд у газах, який супроводжується великим виділенням тепла, що згубно впливає на поверхню електрич­них контактів (наприклад, поява ерозії, корозії, вигорання час­тини поверхні, зварювання контактів) і може призвести до ви­ходу з ладу як контактів, так і всього електричного апарата.

Завдання пристрою дугогасіння - швидке й надійне га­сіння електричної дуги.

В електричних апаратах найбільш поширеними є кіль­ка способів дугогасіння.

Дугогасильні камери з поздовжніми або лабіринтними щілинами. Їх призначення - локалізувати область, яка за­йнята розжареними газами дуги, та забезпечити інтенсивне виведення тепла із зони горіння.

Дугогасильні решітки (рис. 2.2).

 

 

При цьому способі га­сіння дуга затягується та роздрібнюється на окремі частини між металевими пластинами решітки і швидко згасає.

 

Магнітне дуття (рис. 2.3).

 

 

При цьому способі електро­магніт 4 створює магнітне поле, яке взаємодіє з електрич­ною дугою, як із провідником під струмом. Електромагніт­на сила Рем, що діє на дугу, розтягує її до повного розриву.

Повітряне дуття. При цьому способі в зону горіння дуги подається під високим тиском повітря (часто охолоджене), яке створює як механічні, так і термічні передумови гасіння дуги.