Реле проміжні

Реле проміжні - це двопозиційні електричні апарати, що призначені для частих комутацій електричних кіл з мали­ми струмами. Вони використовуються в схемах керуючого пристрою електроприводу для розмноження одного управ­ляючого сигналу по декількох електричних колах. Ці реле також часто використовуються для забезпечення електрич­них блокувань. Іноді проміжні реле використовуються для вмикання/вимикання однофазних електродвигунів малої потужності. Оскільки такі електричні апарати призначені для комутації електричних кіл з малими струмами, то при­стрій дугогасіння в них відсутній, і вони складаються лише з двох головних складових частин - електромагнітного при­вода та електричних контактів. Розподіл контактів на го­ловні та допоміжні в ньому також відсутній, оскільки всі вони розраховані на комутацію електричних кіл зі струма­ми одного порядку.

У схемах електропривода робочих механізмів викорис­товують реле проміжні як постійного, так і змінного стру­мів. Реле постійного струму більш надійні в експлуатації та більш економічні, ніж реле змінного струму. Основна перевага реле змінного струму полягає в тому, що вони не потребують окремого джерела постійного струму, оскільки переважна більшість робочих механізмів живиться від дже­рела змінного струму.

Прикладом такого електричного апарата є реле проміж­не типу ПЭ-6 (рис. 3.3).

 

У ньому використовується електро­магніт постійного струму, до складу якого входять якір З, ярмо 4 та котушка 5. Контактна група 1 вмикає як розми­каючі, так і замикаючі контакти з плоскими пружинами.

При подачі напруги на обмотку котушки 5 якір 3 притя­гується до ярма 4. Шток 1, скріплений з якорем 3, перемі­щує рухомі контакти контактної групи 2. При відключен­ні напруги від обмотки рухомі контакти під дією плоских пружин повертаються у вихідне положення.

Широке використання в електроприводах робочих машин набули реле проміжні таких типів: ЭП-1, РП-1, РП-2, РП-3, РП-20, МКУ-48, ПЭ-6, ПЭ-21, РПУ та ін.

Реле проміжні вибираються за родом та величиною но­мінальної напруги обмотки котушки; за типом, кількістю та комутаційними спроможностями контактів; за допустимою кількістю вмикань за годину.

На електричних схемах реле проміжні зображують гра­фічними умовними позначеннями їхніх головних складових частин, як показано в п. 31, 32, 33, 41, 46 додатку А.